Telefonunuzu bilgisayarınızdan kontrol etmek ister misiniz?

Çok sayıda akıllı telefon kullanıcısı özellikle evdeyken cihazını bilgisayar üzerinde etkin bir şekilde kullanmayı istiyor. İşte telefonunuzu bilgisayarınızdan kontrol etmenizi sağlayacak program...
31 Ocak 2014 12:54
Telefonunuzu bilgisayarınızdan kontrol etmek ister misiniz?

Bu tarz ihtiyaçları karşılamak için bazı programlar mevcut fakat Morobo çok sayıda işlevi ile rakiplerinin arasında sıyrılıyor. "MoboRobo" resmi sayfası üzerinden ücretsiz olarak indirilebilen programı bilgisayarınıza kurduktan sonra yapmanız gereken tek şey, Android veya iOS işletim sistemli cihazınızı program ile eşleştirmek.

 

 

Bunu yapmak için Android cephesinde telefonunuzdaki USB Debugging yani USB Hata Ayıklama modunun aktif olması gerekiyor. Bu ayarı yaptıktan sonra program USB üzerinden telefon ile eşleşiyor. WiFi ağı üzerinden bağlantı kurmak isterseniz telefonunuza Mobo Daemon adlı uygulamayı kurmanız gerekiyor.

 

Cihaz ve program arasındaki eşleşme gerçekleştiğinde telefonun çok sayıda içeriğine bilgisayar üzerinden kolaylıkla ulaşılabilmekte. Üst sekmedeki Home adlı alanda, bağlı cihazla ilgili yazılım sürümü, pil durumu, ekran çözünürlüğü, cihaz modeli, toplam depolama alanı gibi çeşitli veriler yer alıyor.

 

Ayrıca bu kısımda File Manager (Dosya Yöneticisi) desteği de mevcut.Data isimli sekmede cihazdaki rehbere,arama kayıtlarına, SMS kayıtlarına ulaşabilirsiniz. Bu alan üzerinden dilerseniz SMS trafiği sağlayabilir veya doğrudan bilgisayar üzerinden arama yapabilirsiniz.

 

Apps adlı alan ise telefonda ön yüklü veya kullanıcının yüklemiş olduğu uygulamaları listeliyor. Bu alan üzerinden bilgisayarınıza uygulama yedekleri alabilir, cihazda uygulama kayıt alanının değiştirebilir ve bilgisayarda kayıtlı olan apk uzantılı uygulamaları kurabilirsiniz.

 

Images, Music ve Videos sekmeleri de tahmin edileceği üzere telefonda bulunan çoklu medya içeriklerini yönetmeniz için hazırlanmış alanlardır. Bu alanlar üzerinden telefonda yer alan çoklu medya içerikleriyle ilgili çeşitli işlemler yapmanız mümkün.

 

En son kısımda yer alan Themes seçeneği de eğer telefonunuzda Mobo Launcher uygulaması varsa bu uygulama için temalar edinmenizi sağlıyor

haberler.com
318214
Big Boss
02 Şubat 2014, Pazar 20:18
ayni islevlerin hepsini telefonun kendi driver i ilede yapilabilir ve daha gunli oldugunu dusunuyorum.suiteler kiesler..
Bu haberler ilginizi çekebilir