• Anasayfa
 • Elektronik
 • Teknoloji Devleri Kadınların Kısırlaştırılması İçin Büyük Paralar…

Teknoloji Devleri Kadınların Kısırlaştırılması İçin Büyük Paralar Ödüyor

Gelen bilgilere göre Apple ve Facebook gibi teknoloji devleri bayanların kısmi kısırlaştırılması politikası için büyük paralar ödüyor. İşte detaylar...
20 Ekim 2014 11:55
Teknoloji Devleri Kadınların Kısırlaştırılması İçin Büyük Paralar Ödüyor
Son dönemde teknoloji devlerinde bayan patronlara ve başkan yardımcılarına daha sık rastlar olduk. Bayanların bu atılımı önemli bir gelişme olarak görülse de aslında götürüsünün getirisinden daha fazla olduğu bir durum ile karşı karşıyayız. 
 
Gelen bilgilere göre Apple ve Facebook gibi teknoloji devleri yetenekli bayan yöneticileri kaybetmeme adına yumurta dondurma işlemleri için 20 bin dolara kadar dolaylı ödemeler yapıyor.
 
Özellikle doğum süreci ve doğum sonrası alınan izinler, sonrasında süt izinleri ve çocuğa ayrılan zamanın artması nedeniyle bayanların performansı düşüyor. Elbette bu devlerin isteyeceği türden bir konu değil.
 
Yapılan destekler sayesinde bayanlar yumurta dondurma işlemi yaparak istediği süre kadar doğum yapmaktan kaçınabiliyor. Bu sayede işini ve pozisyonunu da kaybetmemiş oluyor. Şirketler yumurta dondurma yanında evlatlık alma konusunda da maddi yardım yapabiliyor. Dondurma işlemi 10 bin dolar civarında bir maliyet çıkarırken, yıllık olarak da 500$ yumurtaların saklanması masrafı oluyor. 
 
İşin daha ilginci ise bu konunun normal karşılanması ve pek çok bayan yöneticinin yumurta dondurma işlemine yönelmesi. Hal böyle olunca şirketler de desteğini artırmaya devam ediyor. 
 
Ancak bunun isteğe bağlı olması bir nebze teselli oluyor. Ayrıca firmalar doğum için ücretli olarak çalışanlarına izin de verebiliyor. Bununla birlikte sivil toplum örgütlerinin daha dengeli bir aile yaşamına izin verilmesi için açıklamaları mevcut.  
donanimhaber
980248
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama