• Anasayfa
 • Elektronik
 • Teknoloji Devleri Kadınların Kısırlaştırılması İçin Büyük Paralar…

Teknoloji Devleri Kadınların Kısırlaştırılması İçin Büyük Paralar Ödüyor

Gelen bilgilere göre Apple ve Facebook gibi teknoloji devleri bayanların kısmi kısırlaştırılması politikası için büyük paralar ödüyor. İşte detaylar...
20 Ekim 2014 11:55
Teknoloji Devleri Kadınların Kısırlaştırılması İçin Büyük Paralar Ödüyor
Son dönemde teknoloji devlerinde bayan patronlara ve başkan yardımcılarına daha sık rastlar olduk. Bayanların bu atılımı önemli bir gelişme olarak görülse de aslında götürüsünün getirisinden daha fazla olduğu bir durum ile karşı karşıyayız. 
 
Gelen bilgilere göre Apple ve Facebook gibi teknoloji devleri yetenekli bayan yöneticileri kaybetmeme adına yumurta dondurma işlemleri için 20 bin dolara kadar dolaylı ödemeler yapıyor.
 
Özellikle doğum süreci ve doğum sonrası alınan izinler, sonrasında süt izinleri ve çocuğa ayrılan zamanın artması nedeniyle bayanların performansı düşüyor. Elbette bu devlerin isteyeceği türden bir konu değil.
 
Yapılan destekler sayesinde bayanlar yumurta dondurma işlemi yaparak istediği süre kadar doğum yapmaktan kaçınabiliyor. Bu sayede işini ve pozisyonunu da kaybetmemiş oluyor. Şirketler yumurta dondurma yanında evlatlık alma konusunda da maddi yardım yapabiliyor. Dondurma işlemi 10 bin dolar civarında bir maliyet çıkarırken, yıllık olarak da 500$ yumurtaların saklanması masrafı oluyor. 
 
İşin daha ilginci ise bu konunun normal karşılanması ve pek çok bayan yöneticinin yumurta dondurma işlemine yönelmesi. Hal böyle olunca şirketler de desteğini artırmaya devam ediyor. 
 
Ancak bunun isteğe bağlı olması bir nebze teselli oluyor. Ayrıca firmalar doğum için ücretli olarak çalışanlarına izin de verebiliyor. Bununla birlikte sivil toplum örgütlerinin daha dengeli bir aile yaşamına izin verilmesi için açıklamaları mevcut.  
donanimhaber
82464
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Razerın Yeni Kablosuz Faresi; Lancehead!

  Razer'ın Yeni Kablosuz Faresi; Lancehead!

  Razer, yeni kablosuz oyuncu faresi Lancehead'i tanıttı. Peki Razer'in yeni kablosuz faresi Lancehead'in özellikleri neler, buyurun birlikte bakalım.
 • Uygun Fiyatlı Xiaomi Mi VR Play 2 Piyasaya Çıkıyor!

  Uygun Fiyatlı Xiaomi Mi VR Play 2 Piyasaya Çıkıyor!

  Xiaomi'nin yeni sanal gerçeklik gözlüğü Mi VR Play 2 piyasaya çıkıyor. Oldukça uygun fiyatlı olma özelliği dikkatleri üzerine çeken Mi VR Play 2'in özelliklerine ve fiyatına birlikte bakalım.
 • Xiaomi, Yeni VR Aksiyon Kamerası YI 4K+ı Tanıttı!

  Xiaomi, Yeni VR Aksiyon Kamerası YI 4K+'ı Tanıttı!

  Xiaomi, CES 2017'de duyurduğu yeni VR aksiyon kamerası YI 4K+'ı tanıttı. 4K ile 60 FPS anı yakalayabilen VR sınıfı kamera, oldukça iddialı görünüyor...
 • Samsungun Yeni Aksesuarı DeX!

  Samsung'un Yeni Aksesuarı DeX!

  Samsung, Galaxy S8'ın yanında tanıtımını yaptığı aksesuarlardan biri de DeX'ti. Aksesuarlar arasında en çok merak edilenlerden biri de DeX'ti. Galaxy S8'i mini bir bilgisayara dönüştüren DeX'e yakından bakalım.
 • İşte Samsung Gear 360(2017)!

  İşte Samsung Gear 360(2017)!

  Samsung, Galaxy S8'in yanında yeni aksesuarlarını da tanıttı. Onlardan bir de Gear 360 kamerasının 2017 model versiyonu. İşte Gear 360 ile ilgili tüm detaylar...
 • Logitech UE Wonderboom!

  Logitech UE Wonderboom!

  Logitech UE Wonderboom kablosuz hoparlör tanıtıldı. Logitech'in suya dayanıklı yeni kablosuz hoparlörü, 360 derece ses verebilme özelliğine sahip. İşte Wonderboom'um fiyatı ve özellikleri...
 • Asus ROG, Strix Oyuncu Bilgisayarını Duyurdu!

  Asus ROG, Strix Oyuncu Bilgisayarını Duyurdu!

  Asus Republic of Gamers, Strix GD30 masaüstü oyuncu bilgisayarını duyurdu. İşte Strix GD30'un tüm detayları...
 • Samsungdan Müthiş Cep Saati!

  Samsung’dan Müthiş Cep Saati!

  Samsung’dan müthiş cep saati konsepti! İşte o görüntüler...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama