Tekno Rehber

 • Sık sık şarj kablosu değiştirenler dikkat

  Sık sık şarj kablosu değiştirenler dikkat

  Cebinizin USB kablosunu sıkça bozup değiştirenlerdenseniz, bu çözüm tam size göre...
 • iPhone fotoğrafçılığının teknik temelleri

  iPhone fotoğrafçılığının teknik temelleri

  Yaşamayı ertelediğimiz anları iPhone’daki foto albümünden takip etmek ve paylaştıklarımızla beğenileri toplamak modern mutluluğun tanımı. O halde şu iPhone denen meretin kamerasını yakından tanıyalım.
 • Üç adımda en iyi uygulamayı bulun

  Üç adımda en iyi uygulamayı bulun

  Akıllı telefon kullanıcıları için kendilerine en uygun uygulamayı bulmak artık gittikçe daha da zorlaşıyor. Apple Store ve Google Play mağazalarının her birinde milyonlarca uygulama var. Her iki mağazada arama özelliğinin kullanıcıların beklediği kadar iyi olmaması da işleri daha da kötüleştiren bir durum. İşte en iyi uygulamayı nasıl bulacağınızı gösteren birkaç yol:
 • Bilgisayarda yeniden başlatma mucizesi

  Bilgisayarda 'yeniden başlatma' mucizesi

  Bilgisayarınızı yeniden başlatmak, sorunları sihirli biçimde nasıl çözüyor?
 • Cebinizle Bunları Yapmayın

  Cebinizle Bunları Yapmayın

  Bu habere dikkat! Akıllı cep telefonunuzu çok seviyor olabilirsiniz ama bu 5 şeyi yapmamanızda yarar var.
 • Hangi işlemci: Haswell mi Ivy Bridge mi

  Hangi işlemci: Haswell mi Ivy Bridge mi

  Intel'in bir önceki ve son nesil işlemcileri arasındaki farkları açıklıyoruz. Hangi işlemci: Haswell mi Ivy Bridge mi ?
 • Hangi telefon neden alınmalı?

  Hangi telefon neden alınmalı?

  Akıllı telefon liginde temelde iki model arasında seçim yapılıyor. Apple’ın iPhone 5’i ile Samsung’un Galaxy S4’ü. Bu ikilinin satış rakamları da bu görüşü doğruluyor. Ancak özellik açısından bu iki modelden hiç aşağı kalmayan Androidli yeni oyuncaklar da var. Bu telefonların öne çıkan özellikleri neler bir bakalım...
 • Doğru tableti seçmek

  Doğru tableti seçmek

  Artık yaygınlığı en üst düzeye çıkan tabletlerde, seçenekler de artıyor. Biz de size ister kendiniz, ister sevdikleriniz için, doğru tableti seçmenin püf noktalarını özetlemeye çalıştık. Tabletinizi almadan önce, bu makale işinize çok yarayacak.
 • Dizüstü bilgisayar alma tavsiyeleri

  Dizüstü bilgisayar alma tavsiyeleri

  Laptop‘u internette surf yapmak ve ya sadece iş için kullanacaksanız ( uzak masaüstü bağlantısı, ofis programları vs.) size orta halli ucuz bir laptop yetebilir. Bunun için son teknoloji yüksek fiyatlı bir laptop almanın anlamı yok. Aşağıdaki dizüstü bilgisayar alma tavsiyeleri ile umarız en doğru ürünü alırsınız.
 • Güvenli internetin püf noktaları

  Güvenli internetin püf noktaları

  İnterneti kullanırken nelere dikkat etmeliyiz? İnterneti güvenli kullanmanın yolları neler? İşte uzmanından güvenli internetin püf noktaları...
 • Cepte internet artık daha rahat!

  Cepte internet artık daha rahat!

  Cep telefonuyla internette gezinmek eziyet gibi mi geliyor? İşte bu eziyeti hafifletmenin yolları! Bu bilgiler sayesinde cepte internet daha rahat olacak!
 • Tabletinizin Pil Ömrünü Artıracak 5 İpucu

  Tabletinizin Pil Ömrünü Artıracak 5 İpucu

  EZCOOL BASIN BÜLTENİDİR: Yoğun kullanımın ardından tam da en ihtiyaç duyduğunuz anda şarjı biten tabletinizin pil süresini uzatabileceğinizi biliyor muydunuz ? Aslında alacağınız çok basit tedbirler bu konuda size yardımcı olacaktır. Yarı yolda kalmak istemeyenlere tüketici dostu tablet markası Ezcool’dan işte çok önemli püf noktalar :
 • Tablet, telefon nasıl temizlenir?

  Tablet, telefon nasıl temizlenir?

  Telefonunuza veya tabletinize dokunmadan önce elinizi hiç yıkıyor musunuz? Kim yıkar ki dediğinizi duyar gibiyiz. Ama büyük ihtimalle elinizden düşürmediğiniz bu cihazlar aslında birer mikrop yuvası. Bu yazımızda tablet ve telefonlarınızı nasıl temizleyeceğinize dair çok faydalı ipuçları bulacaksınız.
 • Kullanmadığınız iOS uygulamalarını gizlemek mi istiyorsunuz?

  Kullanmadığınız iOS uygulamalarını gizlemek mi istiyorsunuz?

  iOS 7.1'de bulunan hata ile Apple'ın Pusula, Borsa Game Center gibi standart uygulamalarını veya kullanmadığınız uygulamaları kolayca gizleyebilirsiniz.
 • Güvenli tabletin sırrı nedir?

  Güvenli tabletin sırrı nedir?

  Ebeveynler gündüz işte kullandıkları tabletleri akşam çocuklarına veriyor. Peki çocuklar tablette ne yapıyor? Güvenli tabletin sırrı haberimizde...
 • Bilgisayarınızı hızlandırmak ister misiniz?

  Bilgisayarınızı hızlandırmak ister misiniz?

  PC'nizi yavaşlatan, işe yaramayan ne kadar program varsa; bırakın bu araç hepsini silsin! İlk günkü gibi hızlansın bilgisayarınız...
 • Beş antivirüs yalanı

  Beş antivirüs yalanı

  Antivirüs yüklememek için direnenlerdenseniz, doğru sandığınız bu 5 yanlıştan haberiniz yok demektir. İşte size beş antivirüs yalanı
 • Bilgisayar kullananların en sık yaptığı 7 yanlış

  Bilgisayar kullananların en sık yaptığı 7 yanlış

  PC kullanıcıları; bu 7 hatayı yapmayın! Bir bilgisayar ve Windows kullanıcısı iseniz, bu 7 şeyi yapmamaya mutlaka dikkat edin!
 • iOS 7 hata ve çözümleri

  iOS 7 hata ve çözümleri

  Apple'ın işletim sistemi iOS 7'nin hata raporları ve çözümleri haberimizde!
 • PS4 mü yoksa Xbox One mı?

  PS4 mü yoksa Xbox One mı?

  Konsol savaşları başladı… 5 adımda ps4 mü yoksa Xbox one mı alınmalı. İki konsolun da artıları ve eksileri neler? PS4 veya Xbox One bir önceki neslin oyunlarını çalıştırıyor mu?
 • TV model numaraları ne anlama geliyor?

  TV model numaraları ne anlama geliyor?

  Televizyon modellerindeki isim karmaşasını bir nebze olsun ortadan kaldırmak istedik. Bol harfli ve rakamlı televizyon model isimlerinde neler anlatılmak isteniyor, televizyon modelleri ne anlama geliyor görelim.
 • Akıllı cep telefonunu güvenle kullanmanın 8 yolu

  Akıllı cep telefonunu güvenle kullanmanın 8 yolu

  Mobil cihazlara ilişkin dünyanın en büyük organizasyonu olan Barcelona Dünya Mobil Kongresi (GSMA) 24-27 Şubat tarihlerinde düzenleniyor. Yaklaşan kongre, mobil cihazlardaki güvenlik konusunu gündeme getiriyor
 • Laptop satın alma tavsiyeleri

  Laptop satın alma tavsiyeleri

  Ultrabook, laptop, hibrid ya da Chromebook? En uygun laptopu seçmenin yolları. Laptop almak artık eskisi kadar kolay değil. Aşağıdaki tavsiyelerle, laptop alma süreciniz daha da kolaylaşabilir.
 • iPhone kullanıcılarına 15 püf noktası

  iPhone kullanıcılarına 15 püf noktası

  iPhone hayatımızın her anında bizimle ama onu ne kadar verimli kullanabiliyoruz? Aşağıdaki püf noktalarından bazılarını ilk kez duyacağınıza eminiz. İşte iphone kullanıcılarının bilmesi gereken 15 püf noktası