Tasarım gurusu Jonathan Ive, Apple'dan ayrıldı mı?

Apple ürünlerinin tasarım konusundaki başarısında önemli bir payı bulunan Jonathan Ive’ın CV’si Apple.com’dan kaldırıldı. Yaşanan bu durum akıllara "Ive'ın Apple'dan ayrıldı mı?" sorusunu getirdi.
18 Şubat 2014 19:13
Tasarım gurusu Jonathan Ive, Appledan ayrıldı mı?
Ekim 2012’de Apple’ın Dizayn’dan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Jonathan Ive, Apple.com’da yer alan “Üst Düzey Yöneticiler” sayfasından kaldırıldı. Her ne kadar URL adresinden Ive’ın CV’sine ulaşmak mümkün olsa da Apple’da Liderlik sayfasındaki yöneticiler arasında Ive’ın fotoğrafı ve ismi yer almıyor.
 
Yaşanan bu olayla ilgili Apple’dan herhangi bir açıklama yapılmış değil.
 
Hatırlanacağı gibi bir süre önce de Apple’ın uzun yıllar donanımdan sorumlu kıdemli başkan yardımcılığı görevini yürütmüş olan Bob Mansfield’in CV’si Üst Düzey Yöneticiler” sayfasından kaldırılmış; sonrasında ise Bob Mansfield’in üst düzey yönetici olarak değil, özel bir pozisyon içerisinde görevini sürdüreceği ortaya çıkmıştı.
 
 
1997’de kısa dönemli bir tanışma sürecinden sonra Apple’ın tam zamanlı çalışanı haline gelen Ive, kısa süre içerisinde Steve Jobs’ın en önemli yardımcılarından biri olmuş; ve iMac’den MacBook Pro’ya, MacBook Air’dan iPod, iPhone ve iPad’e kadar birçok ürünün tasarımında direkt rol oynamıştı.
donanimhaber
Etiketler : Apple , Kurumsal Haberler
706665
Bu haberler ilginizi çekebilir