Tablete oyun nasıl yüklenir

Hem uygulama mağazalarından hem de bilgisayardan tablete oyun yüklemeyi adım adım açıklıyoruz.
23 Ocak 2014 10:46
Tablete oyun nasıl yüklenir

Android tabletlere oyun yükleme

1- Google Play'den yükleme:

İlk olarak bir Google hesabınız bulunmalı. Buradan Google hesabı açtıktan sonra tabletinizde bulunan Google Play simgesine basarak Android uygulama marketini açmalısınız. Gelen giriş sayfasına Google hesabınızla giriş yaptıktan sonra sitemizdeki oyun tanıtımlarının altındaki   simgesindeki Google Play butonuna tıkladıktan sonra Google Play’deki oyun sayfasına yönlendirilirsiniz, daha sonra sayfadaki yükle butonuna basmalısınız. Sonra sizden bir şifre isteyecektir buraya Google Play’e giriş yaptığınız hesabınızın şifresini girdikten sonra oyun indirme başlayacaktır.

 

2- Bilgisayardan yükleme:

İlk olarak tabletinizden Ayarlar/Uygulamalar(bazı cihazlarda Güvenlik bölümünde mağaza dışı yükleme) bölümüne giderek buradan bilinmeyen kaynaklardan dosya yüklenmesine izin ver demelisiniz. Bu tabletinize direk .apk uzantılı Android uygulama yüklemenizi sağlar. Sonra cihazınızı bilgisayara bağlayarak yüklemek istediğiniz oyunun apk dosyasını indirip(ücretli uygulama .apk paylaşımı yasadışı olduğu için biz paylaşmıyoruz) cihaza atmalısınız. Sonra tabletinizden .apk uzantılı dosyayı bulup seçtiğinizde dosyanın yüklenmesi başlayacaktır.


 

iPad’e oyun yükleme:

 

1-iTunes’tan yükleme:

iTunes’ta uygulama yüklemek için ilk olarak Apple Store hesabına sahip olmalısınız. iPad’inizde bulunan App Store’u açın. Appstore’den uygulama indirmek için Apple Store hesabınız bulunmalı. Eğer hesabınız varsa giriş yapın, hesabınız yok ise kayıt ola basarak bir Apple Store hesabı alın.(Burada bir kredi kartı yazmak zorunludur. Herhangi bir ücret almaz ancak siz ücretli uygulama satın alırsanız buradan para çekilir.) Apple Store’a giriş yaptıktan sonra sitemizdeki istediğiniz oyunun tanıtımının altındaki simgesindeki App Store butonuna basarak oyunun indirme sayfasına ulaşabilirsiniz. Oradan yükleye bastıktan sonra Apple Store hesabınızı şifresini yazarak oyun indirmeyi başlatabilirsiniz.

 

2-Bilgisayardan yükleme :
 

İlk olarak iPad’inizi bilgisayara bağlayınız.
Sonra itools programını yükleyin :

İndirdikten sonra programı açın iPadinizi görecektir. Oradan “tools” kısmında “Associated with ipa” yı açmalısınız. Sonra yüklemek istediğiniz oyunun iPad dosyasını indirip iPad’inize atın oyun yüklenir.

257746
Bu haberler ilginizi çekebilir