Suriye ordusu, Microsoft'a saldırdı

Suriye Elektronik Ordusu bu seferde Microsoft'u hackledi!
14 Ocak 2014 17:47
Suriye ordusu, Microsofta saldırdı

Suriyeli hacker grubu olan Suriye Elektronik Ordusu, Microsoft News Twitter hesabını hackledi. Ayrıca GameSpot’a göre, Xbox Instagram hesabı ile birlikte, Xbox ve Xbox Destek Twitter hesapları da bu hacker grubu tarafından hacklendi.

 

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ı destekleyen siyasi hacker grubu, kendi Twitter hesabından yaptıkları saldırının ekran görüntülerini yayınladı. Suriye Kartalı lakaplı grup elemanı Microsoft’a neden saldırdıkları sorulduğunda, Microsoft’un Amerikan istihbaratı ve diğer hükümetlerinin insanları izlemesi için e-posta hesapları ve verileri sattığını söyledi.

 

Ayrıca grup elemanı; “Ve biz daha fazla ayrıntılı olarak bunu ispat edecek belgeleri yayınlayacağız. Microsoft bizim düşmanımız değil ama onların yaptığı bizi etkilemiştir” dedi.

 

Microsoft, Cumartesi akşamı kendi resmi bloğundan saldırıdan etkilendiğini doğruladı. Aşağıda Microsoft News hızla kaldırmadan önce grubun yayınladığı tweet görüntülerini inceleyebilirsiniz.

 

haberler.com
942741
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
  • OnePlus 3e Yeni Güncelleme!OnePlus 3'e Yeni Güncelleme!
    OnePlus, iki telefonu OnePlus 3 ve OnePlus 3T için batarya iyileştirmesi sağlayan yeni bir güncelleme yayınlandı. Güncelleme dağıtılmaya başlandı…
  • Galaxy Note 8e Bir Yeni Renk Daha!Galaxy Note 8'e Bir Yeni Renk Daha!
    Samsung, bugün New York'ta düzenleyeceği etkinlik kapsamında yeni amiral gemisi Galxy Note 8'i tanıtacak. Tanıtıma saatler kala Galaxy Note 8'in yeni…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama