Surface Book 2 Ne Zaman Çıkacak?

Microsoft Surface Book 2'nin çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu. İşte ayrıntılar...
16 Mart 2017 21:55
Surface Book 2 Ne Zaman Çıkacak?
Microsoft, Surface Book'ı tanıttığında bilişim dünyasında ufak çaplı bir deprem yaşanmıştı. Zira söz konusu cihazın ekranı ve klavyesi birbirinden kolayca ayrılabiliyordu. Cihaz aynı anda hem bir tablet hem de dizüstü bilgisayardı. Ancak Microsoft bu özelliği Surface Book 2'ye taşımayacak gibi. Digitimes'a göre Surface Book 2, en geç Mart sonu veya Nisan başında piyasaya sürülecek. Mevcut ikili tasarımın yerini ise klasik kapaklı tasarım alacak.  
 
 
DigiTimes'ın raporuna göre Surface 2, 13.5 inçlik bir ekrana sahip olacak ve tasarım değişikliği yüzünden 1000 doların biraz altında fiyatlandırılacak. Microsoft geçtiğimiz yıl 500.000'den fazla Surface Book sevkiyatı yaptı. Lakin bu rakamlar istenenden düşüktü. Microsoft'a göre bunun en önemli sebeplerinden biri, cihazın 2-in-1 Surface Pro ile karıştırılması. Surface Book 2, selefinin aksine safkan bir dizüstü bilgisayar olma yolunda ilerliyor. 
 
 
Microsoft, Ekim ayında Surface Book'un pil ömrünü uzatmak ve cihaza daha iyi grafik desteği sunmak için küçük bir operasyon düzenlemişti. 2017 başında ise Porsche Design's Book One, 13.3-inch QHD ekran, yeni nesil Intel Core i7 işlemci, 16 GB RAM ve 512GB SSD depolama alanı seçenekleri ile satışa sunulmuştu.
 
 
webtekno
469274
Bu haberler ilginizi çekebilir