Su Geçirmez AirPods Kılıfı!

Apple, patent almaya hız kesmeden devam ediyor. Apple'ın, yeni patent başvurusu su geçirmez AirPods kılıfı için olduğu ortaya çıktı. Ayrıca bu kılıf iPhone'larda kablosuz şarj özelliği de sunacağı iddia edildi.
09 Nisan 2017 08:40
Su Geçirmez AirPods Kılıfı!
Apple tarafından yapılan bir patent başvurusu, kablosuz kulaklıkları AirPods için yeni bir su geçirmez kılıfın üretileceğini ortaya çıkardı. Patentin dikkat çekici bir başka yönü ise kılıfın kablosuz şarj özelliği sunacak olması.
 
Hangi cihazlar şarj edilebilecek?
 
Öncelikle bu patentin, Apple tarafından geçtiğimiz ay Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi'ne yapılan 250 başvurudan biri olduğunu belirtelim. Bu başvuruların arasında başka neler olduğu ise henüz ortaya çıkmış değil.
 
Haberimize konu olan AirPods kılıfı ise Apple Watch, MacBook, iPhone ve iPad cihazlarını da kablosuz olarak şarj edebilecek. Patent başvurusunda gözümüze takılan önemli bir detay da, Apple ürünleri dışında kablosuz şarj desteği sunan cihazların da bu kılıf ile şarj edilebilecek olması.
 
 
Son olarak bu patentin gerçek hayatta karşımıza çıkıp çıkmayacağının da bilinmediğini belirtmemiz gerekiyor. Zira bilindiği üzere firmalar tarafından yüzlerce patent başvurusu yapılıyor ve bunların çok az bir bölümü son kullanıcıya ulaştırılıyor.
 
shiftdelete
794279
Bu haberler ilginizi çekebilir