Steve Jobs'ın İmzaladığı Dergi Açık Artırma İle Satıldı!

Steve Jobs'ın 1988 yılında imzaladığı dergi, açık artırmada rekor fiyata satıldı.
28 Ekim 2017 15:36
Steve Jobsın İmzaladığı Dergi Açık Artırma İle Satıldı!
Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden biri Steve Jobs, öldükten sonra da değerini hiç kaybetmeye kişilerden oldu. Yaptığı yenilikler, söylemleri ve sunumları derken şimdi de imzası bile yüksek değer görmeye başladı. Steve Jobs’un yıllar önce imzaladığı bir dergi açık arttırma yoluyla satıldı.
 
Steve Jobs imzalı dergi açık arttırma ile satıldı!
 
24 Ekim 1988 tarihinde yayınlanan Newsweek dergisi, açık arttırma yolu ile satıldı. Derginin kapağında ise Apple’ın dahi yöneticilerinden Steve Jobs vardı. Bu dergiyi özel kılan şey ise, o yıl henüz 33 yaşında olan Steve Jobs’ın dergiyi imzalamış ve kendi yazısıyla bir mesaj bırakmış olmasıydı.
 
 
Tarihe tanıklık eden bu dergi, Lotus Development Corp yazılım şirketinin eski sahiplerinden biri olan Denise Williams tarafından açık arttırma yolu ile satışa sunuldu. 1000 dolar fiyat ile başlayan açık arttırma 18 katılımlıcının mücadelesi sonucunda tam 50.587 dolar fiyat ile satıldı. Bu rakam, vergiler haricinde tam 44 tane 256 GB kapasiteli iPhone X parası ediyor.
 
Microsoft hologram stüdyosu açıldı!
 
Böylesine önemli bir dergi kapağının rekor bir fiyatla satılmış olması ise durumun gündeme gelmesini sağladı. Satın alan kişinin ise adı açıklanmadı.  Yapılan matematiksel hesap ise bu derginin ve imzanın manevi olarak ne kadar değerli olduğunun bir işareti.
 
44 tane 256 GB iPhone X parasına sadece imzalı bir dergiyi satın almak, Jobs’un teknoloji dünyasına ne kadar değerli olduğunun da en büyük işaretlerinden biri olduğunu gösteriyor.
 
shiftdeletea
878415
Bu haberler ilginizi çekebilir