Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
01 Ağustos 2017 11:22
Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!
Telif haklarını hiçe saymadan, korsan müzikten uzak bir şekilde müzik dinlemenin birkaç yönteminden biri olan Spotify, son zamanların en popüler uygulamalarından biri durumunda.
 
 
Şirket, Mart ayında yapmış olduğu açıklamada 50 milyon kullanıcısı olduğunu söylemişti. Şimdi abone bilgilerini güncelleyen Spotify 60 milyon kullanıcısı olduğunu belirtti. Yani bu 5 aylık süreçte kullanıcı sayısını 10 milyon arttırdı. Bu rakamlar Spotify’a ücret ödeyen kullanıcılardan oluşuyor. Ayrıca 80 milyon civarında da ücret ödemeden kullanan kullanıcıları var. Yani toplam kullanıcı sayısı güncel olarak 140 milyon.
 
 
Son abone sayısını yayınladığından beri Spotify için birkaç şey değişti. En önemlisi, şirket Universal Music Group ve Sony ile lisans anlaşmaları imzaladı. Bunun abone sayısının artmasıyla ilişkisi ne derecedir bilinmez fakat şuanki rakamlar Spotify’ın 27 Milyon kullanıcısı olan Apple Music’den 2 kat daha büyük olduğunu kanıtlıyor. Ayrıca Spotify’ın bu yıl sonunda halka açılması bekleniyor.
 
webtekno
355452
Bu haberler ilginizi çekebilir