Spartan’ı Hackleyen Zengin Olacak

Microsoft Windows 10’un standart tarayıcısı Spartan’ı hackleyenler, cömertçe ödüllendirilecek. İşte detaylar...
25 Nisan 2015 19:22
Spartanı Hackleyen Zengin Olacak
Internet Explorer, her ne kadar yavaş ve kullanışsız görünse de, dünyanın en çok kullanılan tarayıcılarından biri olmayı başarıyor. Microsoft Windows işletim sisteminin şimdiye dek piyasaya sürülen her sürümünün standart yazılım içeriğinde yer alan emektar tarayıcı, bu yılın ilerleyen aylarında yerini Spartan isimli yeni model yazılıma bırakacak.
 
 
Dünyanın en ünlü tarayıcılarından birinin yerine geçecek bir ürün geliştirmek Microsoft için bile çocuk oyuncağı değil. Spartan’ın kullanıcıya sunulacak hale gelebilmesi için, uzunca bir beta aşaması ve zorlayıcı testler gerekiyor. İnternet sitelerinin IE’ye kıyasla daha seri açılmasını sağlamak, onlarca sekmeyi stabil bir şekilde hafızaya yerleştirmek gibi özellikler Spartan’dan beklenenler arasında bulunuyor. Microsoft geliştiricileri bütün bu beklentileri karşılamak için çalışsalar da, yazılımın güvenliğini test edebilmek için dışarıdan gelecek yardımlara muhtaçlar.
 
22 Nisan’dan 22 Haziran’a kadar süreceği belirtilen Spartan Projesi Hata Avı seferberliği de Microsoft mühendislerinin işini kolaylaştırmak için tasarlandı. Bu hata avına katılan Hacker’lar, hapse girme endişesi yaşamadan Spartan’ın güvenlik açıklarını bulacaklar ve Microsoft’un belirlediği tarife üzerinden ödül alacaklar.
technolabs
500613
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!
  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri,…
 • Galaxy S8 Plusın Ekran Ücreti!Galaxy S8 Plus'ın Ekran Ücreti!
  Galaxy S8 Plus'ın ekranı kırıldığı zaman değiştirmenin de bir maliyeti olacak. İşte Galaxy S8 Plus'ın ekran değişim ücreti.
 • Xiaomi Mi 6 Çıktığı Anda Tükendi!Xiaomi Mi 6 Çıktığı Anda Tükendi!
  Xiaomi Mi 6, Çin'de satışa çıktı. Xiaom'nin yeni amiral gemisi Mi 6, satışa çıktığı anda saniyeler içinde tükendi!
 • iPhone 8in Kalıbı Ortaya Çıktı!iPhone 8'in Kalıbı Ortaya Çıktı!
  Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 8 hakkında sızıntılar durmak bilmiyor. Bugün iPhone 8'in kasa kalıbı olduğu iddia edilen yeni bir görüntü ortaya…
 • Beyaz iPhone 8 Konseti Ortaya Çıktı!Beyaz iPhone 8 Konseti Ortaya Çıktı!
  Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8 ile ilgili yeni konsept videosu yayınlandı. Konsept videosunda beyaz iPhone, oldukça güzel görünüyor.
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama