Spartan’ı Hackleyen Zengin Olacak

Microsoft Windows 10’un standart tarayıcısı Spartan’ı hackleyenler, cömertçe ödüllendirilecek. İşte detaylar...
25 Nisan 2015 19:22
Spartanı Hackleyen Zengin Olacak
Internet Explorer, her ne kadar yavaş ve kullanışsız görünse de, dünyanın en çok kullanılan tarayıcılarından biri olmayı başarıyor. Microsoft Windows işletim sisteminin şimdiye dek piyasaya sürülen her sürümünün standart yazılım içeriğinde yer alan emektar tarayıcı, bu yılın ilerleyen aylarında yerini Spartan isimli yeni model yazılıma bırakacak.
 
 
Dünyanın en ünlü tarayıcılarından birinin yerine geçecek bir ürün geliştirmek Microsoft için bile çocuk oyuncağı değil. Spartan’ın kullanıcıya sunulacak hale gelebilmesi için, uzunca bir beta aşaması ve zorlayıcı testler gerekiyor. İnternet sitelerinin IE’ye kıyasla daha seri açılmasını sağlamak, onlarca sekmeyi stabil bir şekilde hafızaya yerleştirmek gibi özellikler Spartan’dan beklenenler arasında bulunuyor. Microsoft geliştiricileri bütün bu beklentileri karşılamak için çalışsalar da, yazılımın güvenliğini test edebilmek için dışarıdan gelecek yardımlara muhtaçlar.
 
22 Nisan’dan 22 Haziran’a kadar süreceği belirtilen Spartan Projesi Hata Avı seferberliği de Microsoft mühendislerinin işini kolaylaştırmak için tasarlandı. Bu hata avına katılan Hacker’lar, hapse girme endişesi yaşamadan Spartan’ın güvenlik açıklarını bulacaklar ve Microsoft’un belirlediği tarife üzerinden ödül alacaklar.
technolabs
145265
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
  • Snapchatten Özel Hikayeler Modu!Snapchat'ten Özel Hikayeler Modu!
    Snapchat, yeniliklere devam ediyor. Şimdi ise kullanıcılarına yeni özelliliği olan "özel hikayeler" modunu tanıttı. İşte ayrıntıları...
  • Google Jamboard Satışa Çıkıyor!Google Jamboard Satışa Çıkıyor!
    Google'ın 55 inç ekrana sahip yeni dijital tahtası Google Jamboard satışa sunuldu. İşte Google Jamboard'ın fiyatı ve hakkındaki tüm…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama