Sony'den yeni Xperia tablet mi geliyor?

Geçen yıl piyasaya sürdüğü Xperia Tablet Z modeli ile beğeni toplayan ancak bunu satış rakamlarına yansıtamayan Sony, devam modelinin hazırlığı içerisinde olabilir.
15 Ocak 2014 10:54
Sonyden yeni Xperia tablet mi geliyor?
Sektörden gelen bilgilere göre Sony, Castor kod adını verdiği yeni bir Xperia tabletin çalışmalarına devam ediyor. Geçen yıl Xperia Tablet Z ile sunduğu tasarım çizgilerine yeni modeli ile de devam edeceği dile getirilen Sony, donanımda bazı değişiklikler yapacak.
 
Firmanın tablet modelinde Snapdragon 805 yongasetini kullanacağı belirtiliyor. Snapdragon 805 yongaseti önceki versiyona göre daha iyi performans sergiliyor ve grafik tarafında da Adreno 420 ile yüzde 40 performans artışı sergiliyor. Castor kod adlı tabletin yine WiFi ve hücresel olarak iki versiyon halinde geleceği ifade ediliyor. 
 
Geçen yıl Xperia Z ve Xpria Tablet Z hemen hemen aynı donanıma sahip olduğu için Castor tablet modelinin ve Sirius kod adlı yeni amiral gemi akıllı telefonun aynı donanıma sahip olması bekleniyor.
 
Yeni Xperia tabletin ne zaman tanıtılacağı bilinmiyor ancak tahminler MWC 2014 etkinliğinde tanıtılarak yaz aylarında piyasaya sürüleceği yönünde odaklanıyor.  
donanimhaber
269528
Bu haberler ilginizi çekebilir