Sony'den İki Akıllı Telefon!

Sony, iki yeni akıllı telefon daha çıkaracak; Xperia XZs ve XZ Premium . Bu telefonlar "Motion Eye" kamera özelliği ile gelecek.
23 Şubat 2017 20:32
Sonyden İki Akıllı Telefon!
Şu anda yoluna Xperia XZ amiral gemisiyle devam eden Sony, gelen bilgilere göre yeni bir kamera özelliği üzerinde çalışıyor.
 
Aşağıda görebileceğiniz sızdırılan görsele göre "Motion Eye" özelliği, Sony'nin en yeni kamera sensöründen en iyi şekilde faydalanmasını sağlayacak.
 
 
Motion Eye nedir?
 
Motion Eye özelliği, kamera uygulaması açıkken hareket algılandığında deklanşöre basmadan  bir saniyede 4 fotoğraf çekilmesine olanak tanıyor. 
 
 
Aslında bu özelliğin bir benzerini Apple, "canlı fotoğraflar" ile yapıyor. Çünkü bildiğiniz gibi canlı fotoğraf özelliğinde hem çekim öncesi hem de sonrasından bazı kareler kaydediliyor.
 
Samsung cephesinde ise Motion Photo yine buna benzer bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.
 
 
Xperia XZs ve XZ Premium modellerinde olabilir
 
Beklentiler, "Motion Eye" özelliğinin yakın gelecekte tanıtılması beklenen Xperia XZs ve XZ Premium modellerinde yer alacağı yönünde.
 
XZ Premium modelinde 4K ekran ile birlikte Snapdragon 835 işlemcisinin yer alması bekleniyor. Ancak cihazlar önümüzdeki MWC 2017 etkinliğinde mi tanıtılacak, yoksa daha sonraya mı bırakılacak henüz bilmiyoruz.
 
 
shiftdelete
871016
Bu haberler ilginizi çekebilir