Sony'den Apple Watch'a Gönderme

Sony Apple Watch'un kullanım ömrüne göndermede bulundu. Ayrıntılar haberimizde!
11 Mart 2015 18:46
Sonyden Apple Watcha Gönderme
Apple'ın geçtiğimiz gün düzenlediği Spring Forward etkinliği ile tanıtılan akıllı saati Apple Watch, bir çok kesim tarafından beğenilse de büyük bir kesim tarafında da oldukça eleştirildi. Göreceli olarak oldukça şık bir tasarıma sahip olan akıllı saat, yüksek fiyatıyla eleştiri oklarından kurtulamadı.
 
 
Her geçen gün daha da popülerleşen akıllı saatlerin en büyük problemi ise şarj diyebiliriz. İstisnai bir kaç model haricinde bir günü bile zor çıkartan akıllı saatlerin arasında Apple Watch dikkat çeken modellerden olmayı başardı.
 
 
İlk gelen bilgilerde 5 saat pil ömrü olduğu söylenirken Apple, geçtiğimiz gün düzenlediği etkinlikte akıllı saatinin tek şarj ile 18 saat kullanım ömrü sunduğunu belirtti.
 
 
Apple'ın üstüne basarak vurguladığı bu konu elbette rakiplerinin gözünden de kaçmadı. Zira Sony tıpkı iPhone 6 modelinde yaşanan bükülmelerde olduğu gibi şarj konusunda da hiç beklemeden cevabını verdi.
 
 
Sony'nin resmi Twitter hesabından paylaştığı görselde firma Apple Watch'un 1 günlük kullanım ömrüne gönderme yaptı ve kendi akıllı saatleri Smart Watch 3'ün 2 günlük pil ömrünü gündeme getirdi.
 
"Sony SmartWatch 3'ün 2 günlük pil ömrüyle ileri gidin" diyen Sony, Android Wear işletim sistemi ile çalışan akıllı saatini böylece tüm Android cihazlarla kullanılabilir kılmış durumda.
 
Ayrıca cihaz, fiyatı 349 dolardan başlayan Apple Watch'un yanında 249 dolar fiyat etiketiyle de daha hesaplı bir cihaz.
shiftdelete
939600
Bu haberler ilginizi çekebilir