Sony'den 7.000 TL'ye Özel Kulaklık: Just Ear

Sony ve Tokyo İşitme Sağlığı Merkezi tarafından ortaklaşa üretilen Just Ear adlı kulaklık özellikleri ve 7000 TL'lik fiyatıyla oldukça şaşırtıyor. Detaylar haberimizde...
02 Mayıs 2015 22:13
Sonyden 7.000 TLye Özel Kulaklık: Just Ear
Sony, teknoloji konusunda Japonya'nın gelmiş geçmiş en iyi firmalarından biri. Hatta belki de en iyisi. Son dönemlerde Xperia serileri ile ön plana çıkıyor olsa da teknolojinin neredeyse her alanında aktif olarak yer alıyorlar.
 
Birçok üründe olduğu gibi kulaklık konusunda da birçok kişinin özellikle tercih ettiği firma olan Sony, Tokyo İşitme Sağlığı Merkezi ile ortak bir çalışmayla sadece kişiye özel tasarlanan bir kulaklık üretti.
 
 
"Just Ear" adındaki kulaklığın ne denli özel olduğunu Sony'nin ortak çalışma yürüttüğü firmadan da anlayabiliyoruz. Aslında şekli şemalı "Bu ne biçim kulaklık" diyecek kadar garip görünüyor olsa da bu kulaklık tam kulağınıza oturacak şekilde ve kulak bölgesindeki ısı dengesini dahi koruyan bir biçimde üretilmekte. Hatta bu kulaklık kulağınıza takılıyken yüz şeklinizin değişmesine de uyum sağlayarak yüz kaslarında oluşan kulak bölgesi değişikliklerinde rahatsızlık vermeden uyum sağlıyor.
 
 
Bu kulaklık kişiye özel üretim olacağı için de sadece sipariş üzerine üretilmekte. Böylelikle 2.000TL'ye bir kulaklık alsanız dahi ondan daha iyi bir ses alacağınız garanti ediliyor. 100mW gücündeki kulaklık tiz ve bas konusunda da kusursuz çalışıyor. Yani bu ortak çalışmada her detay ve özellikle kulak sağlığınıza özenle dikkat edilmiş. Ayrıca bu modelin en büyük artısı artısı ses özelliklerinin özelleştirilmesini de size göre ayarlanacak olması.
 
 
XJE-MH1 adındaki modelde yukarıda bahsedilen özellikler mevcut. Fakat bir de XJE-MH2 modeli bulunmakta. İlk modelindeki tüm özellikleri barındıran bu versiyonun ise tek farkı ses düzeylerini size göre ayarlamak yerine 3 tip ayar seçeneklerinden birini seçmeniz isteniyor oluşu. Yani kulaklık size göre üretiliyor fakat ses deneyimi konusunda 3 farklı seçenekten birini seçmeniz isteniyor.
 
OFC Litz teli ile üretilen 1.2m uzunlağındaki kablosu ile hem kablo dolanması önlenmekte hem de cihazınızdan kulaklığa sesin pürüssüz geçmesi sağlanmakta. Ayrıca bu kulaklıklar sizin kullanım amacınıza göre de şekillendiriliyor. Özellikle profesyonel sanatçı gibi daha dikkat edilmesi gereken sektörlerde tam bir monitör görevi de gördüğünü belirtelim.
 
 
Fiyatlandırmaya gelecek olursak XJE-MH1 300.000 Japon Yeni, yani 6.600TL gibi bir fiyata, XJE-MH2 ise 200.000 Japon Yeni, yani 4.400TL gibi bir fiyata sipariş edilebiliyor. "E başlıkta 7.000TL yazıyor?" diyecek olursanız bu fiyatların vergisiz fiyatlandırma olduğunu belirtelim. Yani +7.000TL fiyata sahip bir kulaklık satın alabilirsiniz.
webtekno
Etiketler : Just Ear , Kulaklık , Sony
985306
Bu haberler ilginizi çekebilir