Sony Xperia Z5 Premium Satışa Sunuldu!

Dünyanın ilk 4K çözünürlüğüne sahip telefonu olarak lanse edilen Xperia Z5 ailesinin en büyüğü Xperia Z5 Premium bugün satışa çıktı. İşte özellikleri ve fiyatı...
14 Kasım 2015 16:50
Sony Xperia Z5 Premium Satışa Sunuldu!
Sony, en son olarak Berlin'de düzenlenen IFA 2015 etkinliği kapsamında tanıttığı Xperia Z5 ailesiyle gün yüzüne tekrar çıkmıştı. Ancak her ne kadar Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact oldukça iyi cihazlar olsa da özellikle "Dünyanın ilk 4K çözünürlüğüne sahip telefonu" olarak lanse edilen Xperia Z5 Premium telefonu asıl dikkatleri çeken bir cihaz oldu.
 
5.5 inçlik 4K çözünürlüğündeki ekranı ile gözde olan cihazda Snapdragon 810 v2.1 çipset, 3GB RAM, 32GB depolamanın yanı sıra 23MP arka ve 5.1MP ön kamera sunabiliyor. Arka kameresının 4K çekim desteği de sunduğu cihaza sahip olursanız haliyle ilk defa çektiğiniz 4K videoyu aynı çözünürlükte ve herhangi bir kayıp olmadan izleyebilme şansına sahip oluyorsunuz
 
 
3430mAh ile başarısız bir batarya seçimi gibi görünse de yazılımsal olarak sürekli 4K yerine gerektiğinde bu çözünürlüğe çıkarak ekranını ekonomik kullanarak bu sıkıntıyı aşan Sony, sonuç olarak oldukça iyi bir cihazla karşımıza çıkıyor. Sizlere daha önce buradan Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact'ın satışı ve Xperia Z5 Premium'un da dahil olduğu satış fiyatlarından bahsetmişken Premium'un satışa çıkması ise ilk etapta Avrupa'da başladı.
 
Birleşik Krallık, Almanya, İspanya, Fransa ve İtalya'da 829 Euro fiyatlandırma ile piyasaya merhaba diyen Xperia Z5 Premium ayrıca Yunanistan'da ise 899 Euro fiyatla satılıyor. Bu fiyatlara göre 2.500TL-2.700TL arasında bir fiyata denk gelen bu satışın ülkemizde de 2.800TL ile yapılacağını hatırlatalım. Şu anda Xperia Z5 Premium'un ülkemize giriş tarihi belli olmasa da yakındır diyebiliriz.
webtekno
97018
Bu haberler ilginizi çekebilir