Sony Xperia Z4 Teknik Özellikleri Belli Oldu

Sony Xperia Z4 teknik özellikleri, Geekbench veritabanında görüldü. İşte Sony Xperia Z4'ün tüm teknik özellikleri...
10 Şubat 2015 16:46
Sony Xperia Z4 Teknik Özellikleri Belli Oldu
Android ekosisteminin ilk suya dayanıklı akıllı telefonu Xperia Z’nin piyasaya çıkışı üzerinden tam 2 yıl geçti ve serinin popülerliği hala tüm gücüyle devam ediyor. Sony ürün gamında şimdilik en üst düzey akıllı telefon olma sıfatını taşıyan Xperia Z3’ün yerini alması planlanan Xperia Z4 de bu popülerliğin korunması için rekabet edecek.
 
Xperia Z4’ü bu yılki Mobile World Congress etkinliğinde Barselona’da görmeyi umut ediyorduk. Fakat, Sony’nin bu etkinliği es geçerek doğrudan IFA organizasyonu için Berlin’i hedeflediği söylentilerinin güç kazandığını da görüyoruz. Sony’nin her yıl iki adet amiral gemisi üretmeyi bırakacağı ve Xperia Z4’ten itibaren diğer akıllı telefon markalarına ayak uydurarak senede tek bir üst düzey model ile idare edeceği daha önceden kulağımıza çalınmıştı.
 
 
 
Xperia Z4 hakkındaki detaylar bugüne dek bir türlü netleşmedi ve bu nedenle de, Japon üreticinin telefon modeli geliştirme frekansını düşürdüğü yönündeki fikirlerimiz somutlaşmaya başladı. Hatta, bugün sızdırılan Geekbench 3 veritabanı ekran alıntısı da olmasaydı, cihazdan iyice umudumuzu kesebilirdik.
 
 
Geekbench 3 veritabanına uğradığı ortaya çıkan Sony Xperia Z4, 1,55 GHz 64-bit sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 810 MSM8994  işlemci ve 3 GB RAM gibi teknik özellikleriyle göz dolduruyor. Sony’nin QHD çözünürlüklü ilk akıllı telefonu olacağı iddia edilen cihazın performans değerlerinin de oldukça yüksek düzeyde seyrettiğini görüyoruz.
technolabs
Etiketler : cep telefonu , Sony , Xperia Z4
814673
Bu haberler ilginizi çekebilir