Sony Xperia Z2'nin ilk kullanıcıları şikayetçi

Sony‘nin ülkemizde merakla beklenen akıllı telefonu Xperia Z2, Avrupa ve ABD için gecikeceği haberinin ardından geçtiğimiz hafta Singapur’da ilk kez satışa çıkmıştı. İlk haftadan bu akıllı telefona sahip olan bazı kullanıcılar, cihaza dair ilk izlenimlerini internetten paylaşmaya başlamış bile
20 Nisan 2014 16:58
Sony Xperia Z2nin ilk kullanıcıları şikayetçi
Yapılan yorumlara göre, Sony Xperia Z2′ye dair ilk izlenimler pek de iç açıcı değil. Singapurlu bazı kullanıcılar, cihazın ön paneli ile aluminyum çerçeve arasındaki boşluktan şikayetçi. Beyaz modellerde daha kolay seçilebilen bu durum, bazı kullanıcıların Xperia Z2′nin su geçirmezliğinden şüphe etmesine neden olmuş.
 
Sony Xperia Z2 adına paylaşılan bir diğer endişe ise telefonun 4K video çekiminde aşırı ısınıyor oluşu. Kamera uygulamasının kapanmasına yol açabilen bu durum, cihazın uzun vadede kullanılmaz hale gelmesine neden olabilir. Neyse ki, Sony yetkilileri bu iki duruma ilişkin çalışmalara başladıklarını açıklamış durumda. Bununla birlikte, hemen hemen tüm üreticilerin ilk parti ürünlerinde bu tür problemlerin görülebildiğini hatırlatmakta fayda var.
technolabs
486604
Bu haberler ilginizi çekebilir