Sony Xperia C6 Ultra Görüntüleri Sızdı

Sony'nin beklenen yeni büyük telefonu Xperia C6 Ultra görüntüleri sızdı. İsim olarak ya Xperia C6 ya da Xperia C6 Ultra olarak adlandırılacak olan cihaz, tasarımsal olarak C5'e oldukça benziyor. İşte sızan görüntüler ve beklenen özellikler...
12 Nisan 2016 19:50
Sony Xperia C6 Ultra Görüntüleri Sızdı
Sony'nin her ne kadar Xperia Z serisi ünlenmiş olsa da fazla etki yapamayan Xperia X serisi de Mobil Dünya Kongresi'nde görücüye çıkmış, Xperia X Performance cihazı da otoriteler tarafından Xperia Z6 olarak kabul görmüştü. Fakat Sony'nin iyi olduğu bir diğer nokta ise orta seviye telefonlar. Hem sağlam özellikler ile donatılan hem de güncelleme olarak desteğini esirgemeyen firma, orta seviyenin devi olarak kabul edilen Xperia C5 Ultra'yı yeniliyor.
 
İsim olarak ya Xperia C6 ya da Xperia C6 Ultra olarak adlandırılacak olan cihaz, tasarımsal olarak bir önceki telefonuna oldukça benziyor.
 
 
Teknik özelliklere gelecek olursak 6 inçlik Full HD bir ekrana sahip olacak olan Xperia C6 Ultra'nın en büyük artısı C5 Ultra'da olduğu gibi ekran boyut oranının çok iyi tutulması ve çerçevesiz ekrana sahip olması olacak. Ayrıca MediaTek MT6752 ya da Helio X10 (MT6795) çipsetlerinden birine sahip olabileceği konuşuluyor. Hem önde hem arkada 13MP tek led flaşa sahip kameraya sahip olacak cihazda Micro USB portu ve çift simkart özellikleri olacağı görülmekte. LTE/4G desteği bulunacak cihazda ülkemiz için Cat 4 bandında 4.5G desteği ile 150Mbps hızlarını sunabilecek.
 
 
Fiyat ve diğer detaylar konusunda şu anda bir netlik bulunmasa da ortaya çıkan bu görsellerin ardından tanıtımı yakın olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.
 
webtekno
59768
Bu haberler ilginizi çekebilir