Sony: Telefonları Su Altında Kullanmayın!

Sony, su geçirmeyen akıllı telefonları için su altında kullanmayın uyarısında bulundu. İşte tüm detaylar...
12 Eylül 2015 17:23
Sony: Telefonları Su Altında Kullanmayın!
Sony, akıllı telefonlarında yer verdiği su geçirmezlik özelliği ile bir çok kullanıcının tercih sebebi oluyor. Geçtiğimiz günlerde yeni amiral gemi modelini tanıtan Sony, Xperia Z5 serisinde de bu özelliği vurguluyor.
 
Xperia Z modelinden beri Sony akıllı telefonlarda ve tabletlerde gördüğümüz bu özellik, aynı zamanda bir çok kişinin Sony ile mahkemelik olmasına neden olmuştu. Ancak güncellenen destek sayfası şirketi mahkemelerde haklı duruma düşürebilir.
 
 
 
Sony: Su Altında Telefonları Kullanmayın!
 
Reklamlarda da sürekli vurgulanan Sony marka ürünlerin suya karşı dayanıklılığı konusunda görünen o ki Sony geri adım atmış. Sony, telefonları laboratuar ortamında kapalı şekilde test ettiklerini belirtirken su altında yapılan testlerde cihazlara oldukça narin davranıldığı ve 1.5 metre derinliğine bırakılan cihazların 30 dakika sonra çıkarıp test edildiğini söylüyor.
 
Cihazların su altında kullanılmasını test etmediğini belirten Sony, cihazların su altında kullanılmaması gerektiğini de özellikle vurguluyor. Bu şekilde Sony, su altında kullanılan ve su geçiren telefonlar için açılan davaların önüne geçilmesi amaçlıyor.
shiftdelete
Etiketler : cep telefonu , Sony , Xperia Z , Xperia Z5
483138
Bu haberler ilginizi çekebilir