Sony, Playstation Now'ı Duyurdu

Artık Playstation oyunlarını Android cihazınızda oynayabileceksiniz
08 Ocak 2014 11:19
Sony, Playstation Nowı Duyurdu

Sony'den CES 2014'te oyunseverleri sevindirecek bir haber geldi. Ne zaman yeni bir konsol alsak, "Acaba eski konsol oyunları da bu cihazda çalışacak mı?" diye düşünürüz. Örneğin Playstation 4'ü alalım ele. Daha yeni çıktı ve birçok kullanıcı, ilerde bu platformda PS2 ve PS3 oyunlarının çalışıp çalışmayacağını merak ediyor. Sony ise, duruma daha genel ve pratik bir çözüm getirmeyi tercih ediyor.

 

Sony, CES 2014'teki sunumunda Playstation Now'ı resmen duyurdu. Playstation Now, bulut tabanlı bir streaming oyun servisi ve oyunculara istedikleri birçok şeyi rahatlıkla sunabilecek.

 

PlayStation 1, 2, 3, PSP veya PS Vita'da çok beğendiğiniz oyunlar var diyelim. Bu oyunlara internetin de yardımıyla akıllı telefonunuz, tabletiniz, hatta Bravia televizyonunuz üzerinden ulaşabilecek ve oynayabileceksiniz. İşte Playstation Now'ın görevi bu olacak.

 

Yeni servisin bu ay içinde Amerika'da kapalı beta olarak faaliyete geçmesi, tam sürüm olarak da yaz aylarında oyunculara sunulması bekleniyor.

 

Hatırlarsanız Sony, daha önce bulut servisi Gaika'yı satın almış ve sonrasında bulut tabanlı oyun servisi hazırlayabileceğine dair söylentiler çıkmıştı.

haberler.com
Etiketler : CES 2014 , PlayStation , PSP , Sony
267984
Bu haberler ilginizi çekebilir