Sony PC bölümünü sattı!

Teknoloji dünyasında ardı ardına gelen şok satış haberlerine bir yenisi de Sony cephesinden eklendi. Böylece bir süredir gündemde olan iddialar da kısmen gerçeklik kazanmış oldu ve Sony PC bölümünü sattı .
10 Şubat 2014 11:15
Sony PC bölümünü sattı!
Sony tarafından yapılan açıklamada 2012 yılında başlayan reform stratejisi sonrasında bir süredir kar elde edemeyen PC bölümünün Japan Industrial Partners ortaklığına satılmasına karar verildiği duyuruldu. Böylece VAIO markası Japonya'da kalmış oldu. Daha önce Lenovo'nun VAIO bölümünü satın almak üzere olduğu iddia edilmişti.
 
Anlaşma kapsamında yaklaşık 250-300 çalışan Sony'den JIP'e transfer edilecek. Ayrıca hali hazırdaki VAIO kullanıcıları Sony'den teknik destek almaya devam edecek. Bahar döneminde ise son Sony imzalı VAIO cihazları piyasaya çıkacak.
 
Sony satın almanın ne kadar bir bedelle yapıldığını açıklamadı. Ancak PC bölümünü elden çıkardıktan sonra diğer bir kar edemeyen bölümü olan televizyon bölümünü ayağa kaldırmak için çalışmalar yapacak. Bunların başında da bölümü ayrı bir yan firma olarak faaliyete geçirmek yer alıyor. 
donanimhaber
Etiketler : bilgisayar , PC , Sony , VAIO
903851
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Razerın Yeni Kablosuz Faresi; Lancehead!

  Razer'ın Yeni Kablosuz Faresi; Lancehead!

  Razer, yeni kablosuz oyuncu faresi Lancehead'i tanıttı. Peki Razer'in yeni kablosuz faresi Lancehead'in özellikleri neler, buyurun birlikte bakalım.
 • Uygun Fiyatlı Xiaomi Mi VR Play 2 Piyasaya Çıkıyor!

  Uygun Fiyatlı Xiaomi Mi VR Play 2 Piyasaya Çıkıyor!

  Xiaomi'nin yeni sanal gerçeklik gözlüğü Mi VR Play 2 piyasaya çıkıyor. Oldukça uygun fiyatlı olma özelliği dikkatleri üzerine çeken Mi VR Play 2'in özelliklerine ve fiyatına birlikte bakalım.
 • Xiaomi, Yeni VR Aksiyon Kamerası YI 4K+ı Tanıttı!

  Xiaomi, Yeni VR Aksiyon Kamerası YI 4K+'ı Tanıttı!

  Xiaomi, CES 2017'de duyurduğu yeni VR aksiyon kamerası YI 4K+'ı tanıttı. 4K ile 60 FPS anı yakalayabilen VR sınıfı kamera, oldukça iddialı görünüyor...
 • Samsungun Yeni Aksesuarı DeX!

  Samsung'un Yeni Aksesuarı DeX!

  Samsung, Galaxy S8'ın yanında tanıtımını yaptığı aksesuarlardan biri de DeX'ti. Aksesuarlar arasında en çok merak edilenlerden biri de DeX'ti. Galaxy S8'i mini bir bilgisayara dönüştüren DeX'e yakından bakalım.
 • İşte Samsung Gear 360(2017)!

  İşte Samsung Gear 360(2017)!

  Samsung, Galaxy S8'in yanında yeni aksesuarlarını da tanıttı. Onlardan bir de Gear 360 kamerasının 2017 model versiyonu. İşte Gear 360 ile ilgili tüm detaylar...
 • Logitech UE Wonderboom!

  Logitech UE Wonderboom!

  Logitech UE Wonderboom kablosuz hoparlör tanıtıldı. Logitech'in suya dayanıklı yeni kablosuz hoparlörü, 360 derece ses verebilme özelliğine sahip. İşte Wonderboom'um fiyatı ve özellikleri...
 • Asus ROG, Strix Oyuncu Bilgisayarını Duyurdu!

  Asus ROG, Strix Oyuncu Bilgisayarını Duyurdu!

  Asus Republic of Gamers, Strix GD30 masaüstü oyuncu bilgisayarını duyurdu. İşte Strix GD30'un tüm detayları...
 • Samsungdan Müthiş Cep Saati!

  Samsung’dan Müthiş Cep Saati!

  Samsung’dan müthiş cep saati konsepti! İşte o görüntüler...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama