Sony, Apple'a Gönderme yaptı!

Apple'ın iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerine ilk göndermeyi ise Sony yaptı. İşte Sony'nin Apple'a göndermesi ve diğer detaylar...
11 Eylül 2015 08:11
Sony, Applea Gönderme yaptı!
Teknoloji dünyasının en önemli şirketlerinden birisi olan Apple, geçtiğimiz gün yeni ürünlerini tüm dünyaya tanıttı. "Hey Siri, bize bir ipuçu ver." sloganıyla karşımıza çıkan Apple, Japon teknoloji devi Sony'nin diline düştü. Sony, bu sloganla Apple'a göndermelerde bulundu.
 
Geçtiğimiz günlerde yeni akıllı telefonlarını tanıtan Sony, dünyanın ilk 4K ekrana sahip akıllı telefonu Xperia Z5 Premium modelini tanıtmıştı. Gündemden düşmek istemeyen Sony, Apple'a ilk taşı atan firma oldu.
 
 
 
 
Hey Sony, bize bir ipucu ver!
 
Sony, Apple'ın sloganını kendisine uyarlayarak ikili kod sistemiyle bir gönderme yaptı. Apple'a gönderme yaptığı bu ikili kod sistemini metine çevirdiğimiz zamansa "Game On!" yani "Oyun Başlasın!" ifadesi karşımıza çıkıyor.
 
Ayrıca Sony attığı bir başka tweette ise yine aynı slogan üzerinden Xperia ailesinin en iddia özelliğini vurguluyor. Sony Siri'ye batarya ömrünü soruyor ve görselin altına eklediği metinle ise Xperia Z5 ailesinin tek şarj ile 2 güne kadar kullanılabildiğini belirterek insanları Sony kullanmaya davet etmiş.
 
 
Kısacası bu iki görsel ile adeta Apple'a savaş açan Sony, "Biz bu savaşa hazırız." mesajı veriyor. Oldukça zekice kurgulanmış bu göndermelerle iPhone 6s modellerinin en büyük rakibiyiz diyor. Aşağı yukarı iPhone 6s modelleriyle aynı fiyatlandırmaya sahip olan Xperia Z5 serisi bakalım Apple karşısında neler yapabilecek, hep beraber göreceğiz.
shiftdelete
38682
Bu haberler ilginizi çekebilir