Sonunda onu geride bıraktı

Araştırma şirketi Net Applications’ın belirli internet sitelerini esas alarak gerçekleştirdiği internet tarayıcı kullanım değerleri yeni bir akımı gözler önüne seriyor. Sık sık güncellenen Google Chrome internet tarayıcının son sürümü olan Chrome 31, Internet Explorer 10 tarayıcıyı geride bırakmış durumda.
06 Ocak 2014 13:24
Sonunda onu geride bıraktı

Şimdiye kadar önde olan IE10 artık geriye düştü ve Chrome 31 ikinciliğe yükseldi.

 

Eski bir sürüm olsa da popüler kalmaya devam eden IE8'in kullanım oranı yüzde 20.64 ve bu şekilde liderliği sürüyor. Ardından yüzde 12.88 ile Chrome 31 geliyor. Üçüncü olan IE10 ise yüzde 11.05 orana sahip. Henüz çok yeni olan ve birkaç ay önce kullanıma giren son nesil IE11 ise yüzde 10.42 değerine ulaştı ve IE10 ile yarışır hale geldi. IE10'dan IE11'e terfi edenler arttıkça yerleri değişiyor olacak.

 

Diğer yandan toplam olarak düşünürsek Internet Explorer kullanımı yüzde 55'i aşıyor. 2013 yılının Aralık ayı için geçerli olan bu güncel bilgilere göre Chrome kullanıcıları toplamda yüzde 19 ediyor. Firefox ise farklı sürümlerle toplam yüzde 18.5 değerine ulaşarak Chrome’u yakından takip ediyor. İkinci ve üçüncü arasındaki sıralama değişebilir ama IE’nin kontrolü uzun süre devam edecek gibi görünüyor. 

haberler.com
493028
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Google Chrome Güncellendi!

  Google Chrome Güncellendi!

  Google Chrome güncellendi. Android cihazlar için güncellenen Chrome ne gibi yenilikler sunuyor? Detaylar haberimizde.
 • Googleın Algoritması Değişiyor!

  Google'ın Algoritması Değişiyor!

  Dünyanın en popüler arama motoru Google, arama motoru algoritmasını değiştiriyor. Yapılan bu değişiklikle, kullanıcıların aramalarda daha iyi sonuçlar elde etmesini hedefliyor.
 • YouTubeda Yalan Haberlere Karşı Harekete Geçti!

  YouTube'da Yalan Haberlere Karşı Harekete Geçti!

  Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Google, sahte haberlere karşı savaş açmıştı. Şimdi de Google'ın ardından YouTube'da yalan haberlere karşı savaş açmış durumda.
 • Chromea Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Chrome'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Google, Chome tarayıcısına herkesi memnun edecek bir uygulama getiriyor. Google, artık can sıkıcı reklamları engelleyecek uygulamayı hayata geçirmeyi planlıyor.
 • Youtube, Canlı Yayın İçin Abone Sınırını Düşürdü!

  Youtube, Canlı Yayın İçin Abone Sınırını Düşürdü!

  Youtube'un canlı yayın özelliği herkes tarafından çok beğenilmişti. Ancak YouTube'ta canlı yayın başlatabilmek için 10.000 abone sınırı vardı. Şimdi o sınır düşürüldü. İşte ayrıntılar...
 • Google, Yalan Haberler İçin Gerçeklik Kontrol Etiketi Getiriyor!

  Google, Yalan Haberler İçin Gerçeklik Kontrol Etiketi Getiriyor!

  Google, yalan haberlere karşı çözüm yollarını aramaya devam ediyor. Google, yalan haberlere karşı gerçeklik kontrol etiketi getiriyor. İşte ayrıntılar...
 • YouTube TV Açıldı!

  YouTube TV Açıldı!

  YouTube'un geçtiğimiz aylarda tanıtımını yaptığı YouTube TV açıldı ve test yayınına başladı. İşte YouTube TV ile ilgi detaylar...
 • Hackerların Tuzağına Düşmeyin!

  Hackerların Tuzağına Düşmeyin!

  Hackerlar bu sefer Google Chrome'u kullanarak kullanıcıları tuzağa düşürüyor. Bu yüzden kullanıcılar hayli tedirgin durumda. Fidye virüsü adı verilen bu tuğa karşı dikkatli olun!
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama