Snapchat'ten Bir Yatırım Daha!

Snapchat yeni sürprizlerle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Peki bu sürpriz yeni yatırımında gizli olabilir mi?
26 Aralık 2016 11:01
Snapchatten Bir Yatırım Daha!
Snapchat, sürekli yenilikler peşinde koşuyor.
 
Geçen ay piyasaya sürdüğü kameralı gözlüğü de bunlardan biriydi. Ancak firma sadede kameralı gözlüklerle duracak gibi görünmüyor.
 
Facebook'u kıskançlıktan kudurtan ve dev sosyal ağın yaptığı bütün satın alma tekliflerini geri çeviren Snapchat şimdi İsrailli bir artırılmış gerçekli şirketini satın aldığını duyurdu.
 
Snapchat'in artırılmış gerçeklikle ne işi var?
 
Artırılmış gerçeklik konusunda kilit Teknolojiler üreten İsrailli Cimagine şirketini 40 milyon dolar ödeyerek satın alan Snapchat'in bu teknoloji sayesinde gözlüklerini geliştireceği düşünülüyor. 
 
Microsfot Hololens veya Google Glass gibi, artırılmış gerçeklik teknolojisine sahip gözlükler üretmesi, akıllı telefonlar üzerinde AR görüntüler oluşturması mümkün olacak Snapchat'in böylece Facebook'un Oculus Rift'i ile rekabete girmesi de beklenebilecek.
 
Cimagine şirketi, mobil cihazlar üzerinde, ev eşyalarının sanal olarak yerinin değiştirilmesini sağlayan bir uygulama sunuyordu. 
 
Snapchat'in bu teknolojiyi baz alan yeni bir mobil uygulamayı ve hatta yeni nesil gözlüğünde akıllı özellikleri devreye alabileceği düşünülüyor.
 
shiftdelete
333606
Bu haberler ilginizi çekebilir