Snapchat'ten Bir Yatırım Daha!

Snapchat yeni sürprizlerle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Peki bu sürpriz yeni yatırımında gizli olabilir mi?
26 Aralık 2016 11:01
Snapchatten Bir Yatırım Daha!
Snapchat, sürekli yenilikler peşinde koşuyor.
 
Geçen ay piyasaya sürdüğü kameralı gözlüğü de bunlardan biriydi. Ancak firma sadede kameralı gözlüklerle duracak gibi görünmüyor.
 
Facebook'u kıskançlıktan kudurtan ve dev sosyal ağın yaptığı bütün satın alma tekliflerini geri çeviren Snapchat şimdi İsrailli bir artırılmış gerçekli şirketini satın aldığını duyurdu.
 
Snapchat'in artırılmış gerçeklikle ne işi var?
 
Artırılmış gerçeklik konusunda kilit Teknolojiler üreten İsrailli Cimagine şirketini 40 milyon dolar ödeyerek satın alan Snapchat'in bu teknoloji sayesinde gözlüklerini geliştireceği düşünülüyor. 
 
Microsfot Hololens veya Google Glass gibi, artırılmış gerçeklik teknolojisine sahip gözlükler üretmesi, akıllı telefonlar üzerinde AR görüntüler oluşturması mümkün olacak Snapchat'in böylece Facebook'un Oculus Rift'i ile rekabete girmesi de beklenebilecek.
 
Cimagine şirketi, mobil cihazlar üzerinde, ev eşyalarının sanal olarak yerinin değiştirilmesini sağlayan bir uygulama sunuyordu. 
 
Snapchat'in bu teknolojiyi baz alan yeni bir mobil uygulamayı ve hatta yeni nesil gözlüğünde akıllı özellikleri devreye alabileceği düşünülüyor.
 
shiftdelete
892421
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Instagramdan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram'dan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram artık sadece fotoğrafların paylaşıldığı alan olmaktan çıkıp, bambaşka bir platforma dönüştü. Şimdi de Instagram'da rezervasyon dönemi başlıyor.
 • Messenger Day Çıktı!

  Messenger Day Çıktı!

  Facebook'un bir süre önce denemeye başladığı Snapchat Hikayeler benzeri yeni denemesi olan Facebook Messenger Day, bugünden itibaren kullanılmaya başlanacak.
 • Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Sanal gerçekliğe büyük yatırımlar yapan Facebook, Facebook 360 adındaki ilk sanal gerçeklik uygulamasını duyurdu. İşte ayrıntıları...
 • Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter, iOS cihazları için uygulamasını, kullanıcıların iPhone veya iPad’de kullandığı depolama alanı miktarında daha fazla kontrole sahip olmasını sağlayan küçük ama önemli bir özelliği ekleyerek bugün 6.73.1 sürümüne yükseltti.
 • WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  En popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, durum özelliğini geçtiğimiz günlerde kaldırmıştı. Görünen o ki durum özelliği geri gelecek!
 • Facebooka Dislike İşareti Geldi!

  Facebook'a Dislike İşareti Geldi!

  Facebook, kullanıcılarını sevindirecek bir haber verdi. Peki Facebook, uzun süredir konuşulan bu özelliği ne zaman kullanıma sunacak?
 • Facebooka Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook'a Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook, yeni uygulamasını çıkarmaya hazırlanıyor. City Guides, adı verilen bu uygulama, adından söz ettirecek gibi görünüyor.
 • Snapchat Halka Arz Edildi!

  Snapchat Halka Arz Edildi!

  Snapchat'i oluşturan Snap adlı şirketin ilk halka arzında hisse başına değeri yüzde 51 prim yaptı. Piyasa değeri yaklaşık 36 milyar dolara ulaşan şirket Twitter'ı geride bıraktı.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama