Snapchat'ten Bir Yatırım Daha!

Snapchat yeni sürprizlerle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Peki bu sürpriz yeni yatırımında gizli olabilir mi?
26 Aralık 2016 11:01
Snapchatten Bir Yatırım Daha!
Snapchat, sürekli yenilikler peşinde koşuyor.
 
Geçen ay piyasaya sürdüğü kameralı gözlüğü de bunlardan biriydi. Ancak firma sadede kameralı gözlüklerle duracak gibi görünmüyor.
 
Facebook'u kıskançlıktan kudurtan ve dev sosyal ağın yaptığı bütün satın alma tekliflerini geri çeviren Snapchat şimdi İsrailli bir artırılmış gerçekli şirketini satın aldığını duyurdu.
 
Snapchat'in artırılmış gerçeklikle ne işi var?
 
Artırılmış gerçeklik konusunda kilit Teknolojiler üreten İsrailli Cimagine şirketini 40 milyon dolar ödeyerek satın alan Snapchat'in bu teknoloji sayesinde gözlüklerini geliştireceği düşünülüyor. 
 
Microsfot Hololens veya Google Glass gibi, artırılmış gerçeklik teknolojisine sahip gözlükler üretmesi, akıllı telefonlar üzerinde AR görüntüler oluşturması mümkün olacak Snapchat'in böylece Facebook'un Oculus Rift'i ile rekabete girmesi de beklenebilecek.
 
Cimagine şirketi, mobil cihazlar üzerinde, ev eşyalarının sanal olarak yerinin değiştirilmesini sağlayan bir uygulama sunuyordu. 
 
Snapchat'in bu teknolojiyi baz alan yeni bir mobil uygulamayı ve hatta yeni nesil gözlüğünde akıllı özellikleri devreye alabileceği düşünülüyor.
 
shiftdelete
491077
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Instagram, Direct Özelliğini Geliştiriyor!

  Instagram, Direct Özelliğini Geliştiriyor!

  Instagram, yenilik yapmaya durmadan devam ediyor. Instagram, Direct özelliğini yeniledi. İşte ayrıntıları...
 • Snapchatten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat'ten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat, yeniliklere devam ediyor. Şimdi ise kullanıcılarına yeni özelliliği olan "özel hikayeler" modunu tanıttı. İşte ayrıntıları...
 • Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Facebook Messenger'a yeni birgüncelleme geldi. İşte yeni güncelleme ile gelen değişiklikler...
 • Snapchatten Bir yenilik Daha!

  Snapchat'ten Bir yenilik Daha!

  Instagram'ın Snapchat'ten kopyaladığı özelliklerini son zamanlarda duymaya başlamıştık. Ancak bu sefer Snapchat'ten beklenmedik bir hamle geldi ve Snapchat, Instagram'ın özelliğini kopyaladı!
 • Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook, yeniliklere doymuyor. Facebook, Messenger'a eklemiş olduğu duygu ifadelerini şimdi de yorumlara eklemeye hazırlanıyor. Beğen butonunun alternatifi olan ifadeler hızla yayılıyor.
 • Twitterda Canlı Yayın Dönemi!

  Twitter'da Canlı Yayın Dönemi!

  En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'a yeni bir özellik daha geliyor. Yeni özellik ile artık 7/24 canlı yayın yapılacak!
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!

  Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!

  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri, mesajlarınızı isterseniz sesli okuyabilecek.
 • Twitterda Emoji Dönemi!

  Twitter'da Emoji Dönemi!

  Emojiler, artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Öyle ki duygu ve düşüncelerimizi ifade ederken emoji kullanmaktan vazgeçemiyoruz. Twitter'da artık aramalarda emoji kullanılabilecek.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama