Snapchat'te İşler İyi Gitmiyor!

Snapchat'in ikinci çeyrek raporları açıkladı. Raporlara Snapchat'te işler pek yolunda gitmiyor. İşte raporun ayrıntıları...
13 Ağustos 2017 13:51
Snapchatte İşler İyi Gitmiyor!
Eski halinden eser kalmayan Snapchat, ikinci çeyrek raporlarını açıkladı. Wall Street’in beklentilerini karşılayamayan Snap Inc. için yolu sonu yavaş yavaş görünüyor olabilir.
 
Snapchat’in verilerine göz attığımızda matematiksel bir yükseliş görünse de bu veriler ne yazık ki yatırımcıların beklentilerinin çok altında kalıyor. Büyüme ivmesini kaybeden Snapchat’in geçtiğimiz çeyrekten bu yana günlük aktif kullanıcı sayısı 166 milyondan 173 milyona yükselmiş. 7,3 milyonluk bir değişim olduğunu belirten Snapchat, söz konusu değişimin oranını da vermeyi ihmal etmemiş: yüzde 4. Ne yazık ki firmanın bir önceki çeyreğe göre daha fazla kullanıcıya sahip olması, yatırımcılar için yeterli değil. Zira büyüme hızı fazlasıyla düşen Snapchat güvenli yatırım sınırlarının içinde değil. Analistlerin Snapchat’in birinci çeyrek ve ikinci çeyrek arasındaki günlük kullanıcı değişimini 10 milyon olarak tahmin etmesinin ardından sayının 7 milyon olması da şirket için alarm veren bir durum.
 
 
Firmanın geliri yüzde 153 oranında artarak 181 milyon dolara ulaşmış olsa da ne yazık ki kaybı da artmaya devam ediyor. 443 milyon dolara dayanan kayıpla beraber görüyoruz ki kullanıcı başına kazanç artmış olsa da şirketin serbest nakit akımında düşüş olmuş. Hisse bedelinde de düşüşün devam ettiği Snap Inc. için ne yazık ki işler iyi gitmeyecek gibi görünüyor.
 
 
 
log
543462
Bu haberler ilginizi çekebilir