Snapchat'in Yeni Özelliği!

Her geçen gün kullanımı daha da yaygınlaşan sosyal medya ağlarından biri olan Snapchat'e yeni bir özellik geldi. Geçtiğimiz günlerde getirdiği arama özelliğini geliştirmeye devam eden Snapchat, bu yeni özelliği Snapchat hikayelere getirdi. Peki bu özellik nasıl kullanılacak?
01 Nisan 2017 10:12
Snapchatin Yeni Özelliği!
Son dönemlerde yıldızı oldukça parlayan ve yaptığı yeniliklerle diğer büyük şirketleri peşinden koşturan Snapchat, uygulamasına yeni bir özelliği daha ekliyor.
 
Geçtiğimiz Şubat ayında getirdiği arama özelliğini geliştirmeye devam eden Snapchat, yeni duyurduğu özellik ile hikayeleri hedef alıyor.
 
Şirket, geliştirdikleri bu yeni özellik ile kullanıcıların anahtar kelimeleri kullanarak birçok farklı Hikaye arasından istedikleri içeriğe kolayca ulaşabileceğini belirtiyor.
 
Snapchat, Hikayelerin içinde Arama adını verdiği bu özellik ile kullanıcıların aradıkları içeriği oldukça kolay bulacağını düşünüyor. Peki bu özellik nasıl çalışıyor?
 
Snapchat yeni özelliğinde yapay zekayı kullanıyor!
 
Özet olarak bu sistem, Dünya'nın farklı yerlerinden milyonlarca kullanıcının Our Story yani bizim hikayemiz adı verilen bir hikayeye yolladıkları hikayeleri işleyerek diğer kullanıcılarının görmesini sağlayacak.
 
 
Yüklenen içerikleri belirli kategorilere ayıran yapay zeka algoritması, kullanıcıların aradıkları içeriği kolayca bulmasını sağlayacak.
 
Geçtiğimiz aylarda Snapchat'in Keşfet bölümündeki aktif kullanıcı sayısı yüzünden oldukça eleştirilen şirket, yeni özellik ile birlikte bu bölümdeki kullanıcı sayısını arttırmayı, ardından ek reklam gelirleriyle de şirketin karını arttırmayı amaçlıyor.
 
Henüz sadece belirlenen şehirlerde kullanıma sunulan bu özelliğin ne zaman dünya çapında yayınlanacağı ile ilgili henüz bir bilgi olmasa da kısa bir deneme süresinin ardından Türkiye dahil tüm ülkelerde kullanılmaya başlayacağı düşünülüyor.
 
 
 
shiftdelete
475178
Bu haberler ilginizi çekebilir