Snapchat'in Logosu Neden Sarı Nasıl Tasarlandı?

Snapchat'in logosunun detayları kurucusu Evan Spiegel tarafından cevaplandı. Snapcaht'in logosu neden sarı ve nasıl tasarlandı? Cevaplar haberimizde...
27 Haziran 2015 17:56
Snapchatin Logosu Neden Sarı Nasıl Tasarlandı?
Markaların yeni nesil ile iletişimini ve popülerliği konu alan Cannes Lion’ta bir oturuma çıkan Snapchat'in kurucusu Evan Spiegel, Snapchat’le ilgili gelen soruları cevaplarken bu platformun logosuna ait merak edilenleri de açığa kavuşturmuş oldu.
 
Joanna Coles tarafından gelen soruları cevaplayan Spiegel, "Snapchat’in logosu tasarlanırken aylarca uğraştınız mı?” ve “Snapchat'in rengi neden sarı ve bu renk neden seçildi?” gibi sorulara da yanıt verdi.
 
 
Snapchat logosunun tasarlanmasında herhangi bir düşünce olmadığını aktaran Evan, bu logoyu yurt odasında iki saatte yaptığını belirtmiş. Snapchat için sarı renk seçilmesinin nedeni ise popüler olan sosyal medya platformlarında herhangi bir sarı renge rastlamadığı için olduğunu açıkladı. Başarı konusunda ise çok çalıştıklarını dile getiren girişimci 100ü aşkın ürün ortaya çıkarttıklarını ancak bunların birkaçının hayata geçtiğini vurgulamış.
 
450 çalışanı bulunan Snapchat'in bu sayısının artacağına değinen Evan, "Keşfet" özelliğinin sosyal habercilik anlayışını yakaladığını ve gazeteci alımları yaparak haber niteliği taşıyan snaplere önem vereceklerini de belirtmiş.
 
Kendisi de bu sosyal medya çağını yakalayan kesim gibi 90 doğumlu olduğunu söyleyen Evan Spiegel, "Markalar senelerdir hep aynı mesajı vermeye çalışıyorlar, fakat insanlar büyük bir hızla değişmeye devam ediyor" şeklindeki açıklaması da Snapchat'de dinamik değişimlerin görülebileceği ihtimalini de düşünebiliriz.
webtekno
Etiketler : logo , Snapchat , sosyal medya
920212
Bu haberler ilginizi çekebilir