Snapchatin Gizli Özellikleri

Snapchat gençler arasında hızla yayıldı ve spn güncellemesiyle de oldukça keyifli bir hal almış durumda. Ek araçlar için uygun kısayolları var ancak birçok özelliğini bulmak zor. Şimdi size Snapchat’in gizli özelliklerini açıklayacağız;
23 Ağustos 2014 15:40
Snapchatin Gizli Özellikleri

Acemi bir şekilde snapchat’i kullanmayın! Bu ipuçları ve püf noktalarıyla çok daha keyifli resimler yaratabilirsiniz!

 

1-Özellkleri aktifleştirin

Ekranlardan en sola gidin ve sağ üstte yer alan ayarlar butonuna tıklayın, ardından da Manage’e. Bu sekmeden 5 ana özellik bulunuyor ve hepsini aktifleştirin.

 

 

2-Yazılar yazın

Fotoğraf çektikten sonra sağ üstte yer alan “T” harfine basıp yazılarınızı yazabilirsiniz ve yazının büyük ve ya ortada olması için yazınızı yazdıktan sonra yine T harfine basın. Ek olarak Emoji karakterlerini de kullanabilirsiniz.

 

 

3-Gizli renklerle çizin

Snapcaht’in en önemli özelliği ise elinizle renkli çizimler yapabilmeniz. Sağ üst köşede yer alan kalem işaretine tıkladığınızda renk sütunu hemen altında beliriyor. Peki ya gizli renkler? Siyah, beyaz, gri ve ya kahverengi gibi renklere nereden ulaşacağız?

 

 

Beyaz Renk

Renk sütununa dokunarak parmağınızı kaldırmadan ekranın en soluna götürün. Android kullanıcılarının bunu yapmasına gerek yok çünkü beyaz renk sütunlarında zaten bulunmakta.

 

Siyah Renk

Aynı şekilde parmağınızı kaldırmadan bu sefer en alta götürün. Bu sırada dier renkleri de keşfetmiş olacaksınız.

 

Transparan Renkler

Eğer Android telefonunuz varsa şanslısınız demektir. Sadece Android kullanıcıları bu transparan renkleri kullanabilmekte. Renk sütununa basılı tutun ve sonra da transparan renginizi seçin.

 

 

4-Filtreler

Instagram kadar çok fazla filtre seçeneği sunmasa da Snapcaht’in de birkaç filtresi mevcut. Ancak bu filtreleri kullanabilmek için sizin konum servislerinizden snapcaht’e izin vermiş olmanız gerekmekte. Bu filtreler arasında ayrıca zaman, hız, saat ve sıcaklık da bulunmakta.

 

 

5-Ön Flaş

Selfie çekmek istiyorsunuz ancak çok mu karanlık? Endişe etmeyin. Snapchat’in ön flaş (Front-facing Flash) özelliği ile ortamı aydınlatmanız mümkün. Resim çekerken sol üstte ikonu görünecektir.

 

 

6-Kamera değişimi

Bu kısayolu da Snapchat’i sevenlere armağan ediyoruz. Selfie çekmek istediğinizde arka kamera açıksa sağ üstte kamerayı döndürüyorsunuz, ama bir yol daha var. Ekrana iki kere dokunun…

 

7-Snap’i tekrar izleme

Tekrar seçeneğini 24 saatte sadece bir kez kullanabiliyorsunuz ancak en son izlediğiniz snap olmak zorunda bu. Yoksa sabah gördüğünüz bir snap’i akşam tekrar görüntüleyemiyorsunuz.

 

 

8-Hikaye bölümünde snap atlama

Arkadaşlarınızın My Stroy yani Hikayem bölümüne birden fazla attığı snap’lerde geçişi yapmak için bir parmağınız basılı snap izlenirken diğer parmağınızla ekrana bir kere dokunun.

 

9-En yakın arkadaşların sayısını değiştirin

Snapcaht’in otomatik ayarladığı üzere her kişinin 3’er yakın arkadaşını yani en çok snap’leştiği kişileri görebiliyorsunuz ancak bu rakamı değiştirebilirsiniz. Bu sayıyı 5 veya 7’ye de yükseltebilirsiniz.

 

 

Çeviri: incehesap

236969
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Instagram, Direct Özelliğini Geliştiriyor!

  Instagram, Direct Özelliğini Geliştiriyor!

  Instagram, yenilik yapmaya durmadan devam ediyor. Instagram, Direct özelliğini yeniledi. İşte ayrıntıları...
 • Snapchatten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat'ten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat, yeniliklere devam ediyor. Şimdi ise kullanıcılarına yeni özelliliği olan "özel hikayeler" modunu tanıttı. İşte ayrıntıları...
 • Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Facebook Messenger'a yeni birgüncelleme geldi. İşte yeni güncelleme ile gelen değişiklikler...
 • Snapchatten Bir yenilik Daha!

  Snapchat'ten Bir yenilik Daha!

  Instagram'ın Snapchat'ten kopyaladığı özelliklerini son zamanlarda duymaya başlamıştık. Ancak bu sefer Snapchat'ten beklenmedik bir hamle geldi ve Snapchat, Instagram'ın özelliğini kopyaladı!
 • Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook, yeniliklere doymuyor. Facebook, Messenger'a eklemiş olduğu duygu ifadelerini şimdi de yorumlara eklemeye hazırlanıyor. Beğen butonunun alternatifi olan ifadeler hızla yayılıyor.
 • Twitterda Canlı Yayın Dönemi!

  Twitter'da Canlı Yayın Dönemi!

  En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'a yeni bir özellik daha geliyor. Yeni özellik ile artık 7/24 canlı yayın yapılacak!
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!

  Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!

  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri, mesajlarınızı isterseniz sesli okuyabilecek.
 • Twitterda Emoji Dönemi!

  Twitter'da Emoji Dönemi!

  Emojiler, artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Öyle ki duygu ve düşüncelerimizi ifade ederken emoji kullanmaktan vazgeçemiyoruz. Twitter'da artık aramalarda emoji kullanılabilecek.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama