Snapchat'e Snapcodes Özelliği Geldi!

Snapcode olarak adlandırılan bu kod sistemi ile Snapchat, internet sitelerine bağlantı verecek. Detaylar haberimizde...
01 Şubat 2017 22:48
Snapchate Snapcodes Özelliği Geldi!
Snapchat, Snapcodes servisini iOS ve Android beta kullanıcıları için aktif hale getirdi. 2015 yılında Snapchat profilleri için QR kod sistemini geliştiren firma, bu sistem ile takip sistemini daha pratik hale getirecek.
 
 
Snapcodes nedir?
 
Facebook, profesyonel amaçlı profil sayfaları için Like butonu entegrasyonu ile hızlı bir erişim ve takip sistemi oluşturmuştu. Benzer bir çalışma ise dünyanın en popüler sosyal platformlarından biri olan Snapchat cephesinden geldi.
 
 
Snapchat, QR Snapcodes adını verdiği servis ile iOS ve Android beta kullanıcıları için profile özel Snapcode üretme ve bunu paylaşma imkanı sundu. Oluşturulan Snapcode, uygulama içinde açılıyor ve yine uygulama üzerinden taratılarak erişilebilir hale getiriliyor. 
 
Bu paylaşım sistemi, uzun URL içeren ve nispeten amatör görünen link paylaşımlarına kıyasla daha profesyonel görünüyor.  Uygulama içinden Ayarlar seçeneğine girip sonrasında Snapcodes bölümünü seçerek, Create Snapcode tuşuna bastığınız zaman, paylaşım kodu hazır hale geliyor ve sizi takip etmek isteyen kişi kendi uygulamasındaki kamera bölümünden kodu taratarak anlık olarak takibe başlayabiliyor.
 
shiftdelete
Etiketler : Android , iOS , Snapchat , Snapcodes
104644
Bu haberler ilginizi çekebilir