Snapchat Gözlükleri Piyasaya Çıkıyor!

10 saniyelik video kaydı yapabilen Snapchat'in Spectaceles akıllı gözlükleri satışa çıktı. Detaylar haberimizde...
21 Şubat 2017 16:12
Snapchat Gözlükleri Piyasaya Çıkıyor!
Snapchat, Spectacles adını verdiği ve kısa videolar çekebilen güneş gözlüğünü geçtiğimiz yılın eylül ayında duyurmuş, kasım'da ise satışa sunmuştu. Snapchat’in çatı şirketi Snap, gözlüğü ilk olarak 129 dolara özel otomatlarla satışa çıkarmış, daha sonra ise New York’a geçici bir mağaza kurmuştu. "Snapbot" isimli otomatlarını da bir süreliğine kullanmayacağını açıklayan Snap, şimdi ise Spectacles'ı internetten satışa sundu. 
 
 
Snap, geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiği halka arz başvurusunda Spectacles dağıtımını kayda değer ölçüde genişletmeyi hedeflediğini belirtmişti. Bu yüzden alınan karara çok da şaşırmamak gerekiyor. Spectacles'ın internetten satışa sunulması ise firmaya daha çok gelir sağlayacak.
 
SPECTACLES NEDİR?
 
Siyah, mavi ve mercan olmak üzere üç farklı renk seçeneğine sahip Spectacles, direkt olarak Snapchat Hikayeler bölümüne çektiğiniz videoları gönderebilen "akıllı" bir güneş gözlüğü.
 
 
130 dolar fiyat etiketine sahip ürün, 115 derece lensleri ile insan gözüne oldukça benzer bir kamera deneyimi sunuyor.
 
Spectacles nasıl kullanılıyor?Gözlüğün sol üst köşesinde yer alan tuş yardımı sayesinde video çekmeye başlıyorsunuz ve 10 saniye sonra video otomatik olarak durduruluyor.
 
Dilerseniz aynı tuşa tekrar basarak çektiğiniz videonun uzunluğunu 10 saniye daha uzatmak mümkün. 
 
 
Video çekmeye başladığınızda iç tarafta bir ışık yanıyor ve kayıda başladığınızı bu sayede anlayabiliyorsunuz. Gözlük ile 30 saniyeye kadar tek seferde video kaydı yapılabiliyor.
 
VİDEOLAR AKILLI TELEFONA NASIL AKTARILIYOR?
 
Eğer Android kullanıcısı iseniz, Wi-Fi üzerinden videoları transfer etmek mümkün.
 
iOS için ise Bluetooth bağlantısı üzerinden veya daha yüksek çözünürlük için yine Wi-Fi üzerinden aktarım mümkün. Eğer telefonunuz o an yanınızda yoksa sadece gözlük ile kayıt yapıp bu kayıtları telefonunuza ulaşana dek saklayabilmek mümkün.
 
 
 
BATARYA ÖMRÜ NE DURUMDA?
 
Snap'in açıklamasına göre bu gözlükler bir günlük kullanımı rahatlıkla çıkarıyor. Tuş yardımı ile iç taraftaki ışık yardımıyla batarya ömrünü görebilmek mümkün.
 
Şarj etme konusu ile gözlük ile beraber gelen şarj kılıfı ve kablosu yardımıyla yapılıyor. Snap'in açıklamasına göre kılıfı tam şarj ettiğinizde, bu kılıf gözlüğü 4 kez tam şarj edebiliyor.
 
hürriyet
714260
Bu haberler ilginizi çekebilir