Skype, Android Sürümü İle Yeni Rekor Kırdı!

Skype yeni özelliği ile WhatsApp ve FaceTime ile yarışacak.
26 Ekim 2017 11:55
Skype, Android Sürümü İle Yeni Rekor Kırdı!
6 yıl önce Skype’ı satın alan Microsoft, mobil cihazlarda FaceTime ve WhatsApp gibi uygulamalar ile yarışacak hale gelebilmek için her geçen gün yeni bir özellik ile kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor.
 
Bu yıl Skype’ın Android sürümüne büyük ağırlık veren Microsoft, Haziran ayında yayınladığı Skype 8.0 sürümü ile birlikte uygulamanın tasarımını baştan aşağı değiştirerek, birçok yeniliği kullanıcılar ile buluşturdu.
 
 
Android için Skype, 1 milyar indirme barajını aştı!
 
Yapılan radikal değişikliklerin Skype’ın atağa geçmesini sağladığı, Play Store verileri sayesinde bir kez daha doğrulandı. Zira, Skype’ın Android sürümünün indirme rakamları, bugün itibariyle 1 milyar barajını aştı.
 
Temmuz 2013’te Play Store üzerinden 100 milyon kez indirilen Skype’ın indirme rakamları Şubat 2015’te 500 milyon seviyesine ulaşırken, son iki yılda gerçekleştirilen değişiklikler ile birlikte bu sayı ikiye katlanmış oldu.
 
Microsoft bu sayede 2011 yılında 8.5 milyar dolar ödeyerek satın aldığı Skype ile ciddi bir büyüme ivmesi yakalarken, ilerleyen dönemde yapacağı radikal değişimler merakla bekleniyor.
 
shiftdelete
958532
Bu haberler ilginizi çekebilir