Siri'ye Şaka Yaparken Birkez Daha Düşünün!

Apple'ın sesli asistanı Siri, bir çok konuda kullanıcılarına rahatlık sağlıyor. Fakat sizi siz olun Siri'ye şaka yaparken bir kez daha düşünün!
24 Mart 2017 14:00
Siriye Şaka Yaparken Birkez Daha Düşünün!
Apple'ın iPhone modellerinde yer alan kişisel asistan Siri, birçok önemli işlevi yerine getirmesiyle tanınıyor. Fakat siz siz olun, Siri'ye "108" diyerek şaka yapmaya çalışmayın.
 
"108" sırrı nedir?
 
108 numarası aslında ülkemizde 112'yi aramak ile aynı işlevi görüyor. Fakat bu numara Hindistan için geçerli. Yine de Siri'ye 108 dediğinizde bunu bir acil durum çağrısı olarak algılıyor ve geri sayım başlatarak ABD'de 911, İngiltere'de 999'u ve ülkemizde de 112 acil servisi aramaya başlıyor.
 
Bir süredir Twitter ve benzeri sosyal medya platformlarında insanlar birbirlerini Siri'ye 108 dedirtebilmek için kandırmaya çalışıyor. Özellikle aşağıda göreceğiniz ekran görüntüsündeki fikir gibi fikirler sizi bir cezayla karşı karşıya bırakabilir.
 
 
Görselde Siri'ye 108 dediğiniz zaman üç kişiyle aynı anda FaceTime yapabildiğiniz iddia ediliyor. Emin olun ki bu tür şeylere inanacak insan sayısı çok fazla ve bu yüzden de siz siz olun, Siri'ye 108 dışında ne söylemek isterseniz söyleyin.
 
ABD polisinin yaptığı açıklamaya göre de son dönemde Siri tarafından otomatik olarak 911 aramalarının sayısının bir hayli arttığını ve gerçekten yardıma ihtiyacı olan insanlara ulaşmakta güçlük çektikleri belirtildi.
 
Eğer ABD'de yaşıyorsanız da böyle bir şaka yaptığınız takdirde hapse girebileceğinizin altı çiziliyor.
 
shiftdelete
Etiketler : ABD , Apple , iphone , Siri
874171
Bu haberler ilginizi çekebilir