Sıradaki Nexus Telefonu HTC Üretecek

Google'ın sonlandırabileceği konuşulan Nexus projesi için yeni 3 yıllık anlaşma ile devam edeceği ve bir diğer yandan sıradaki telefonu üretecek firma da belli oldu. HTC ile anlaşan Google'ın yeni nesil Nexus'ları ile ilgili detaylar haberimizde...
11 Mart 2016 18:02
Sıradaki Nexus Telefonu HTC Üretecek
Google'ın firmalar ile anlaşmalar yaparak hazırladığı özel telefon serisi olan Nexus için şimdiye kadar Samsung, LG, Huawei ve Motorola gibi firmaları görmştük. Ayrıca tablet tarafında da Asus'u gördüğümüz bu anlaşma silsilesinde en son çıkan Nexus 6P ve Nexus 5X'ten sonra gelecek olan cihazlar için yeni sözleşme yapılmış.
 
Bu anlaşma detaylarına göre Google, bundan sonraki 3 yıl boyunca telefon üretimini ilk Nexus One cihazını çıkartmak için anlaştığı HTC'ye verdi. Aynı zamanda Nexus 9 tableti de daha önceden üretmiş olan firma bundan sonraki 3 Nexus telefonunu üreten isim oldu.
 
 
Son çıkan 6P ve 5X mishali farklı bir firmanın da bulunması gibi bir durum olacak mı bilmiyoruz ancak olursa da ilk üreticinin HTC olacağını söyleyebiliriz. Yani Nexus 7 ya da farklı bir ad ile gelebilecek olan yeni Nexus telefonu HTC markalı olacak.
webtekno
Etiketler : cep telefonu , google , htc , Nexus , yeni nexus
683087
Bu haberler ilginizi çekebilir