Sıra 'Akıllı Yüzük'lerde !

Giyilebilir eşyaların devriminde bu kez söz sırası akıllı yüzükte. İşte detayları...
12 Aralık 2013 17:09
Sıra Akıllı Yüzüklerde !
Smarty Ring adı verilen proje hedeflenen mali desteği alabilirse üretim gerçekleşecek. 13 mm genişliğindeki paslanmaz çelikten üretilmiş yüzükte LED ekran, Bluetooth 4.0 bağlantısı ve uyumlu bir akıllı telefon uygulaması yer alıyor. Telefonla eşleşme sağlandıktan sonra yüzüğü kumanda gibi kullanmak ve uyarılar almak mümkün oluyor.
 
Yüzük üstündeki ekranda saat, tarih görülüyor, aramalar kabul ya da ret edilebiliyor, müzik programı kontrol edilebiliyor, telefondaki kamera aktifleştirilebiliyor ve hızlı arama kaydı başlatılabiliyor. Parlayan sembollerle kullanıcıya e-posta, SMS, Facebook, Twitter, Google Hangouts ve Skype değişikliğini bildirebiliyor. İki ayrı saat dilimini destekleyen yüzükte kronometre, geri sayım ve alarm bile var.
 
 
Telefonunuzu bulmak için de kullanabilirsiniz. Akıllı telefon yüzükten 10 metre mesafeye ulaşırsa Smarty Ring sesli uyarı verebiliyor. Android ve iOS işletim sistemleriyle uyumlu olan bu eşsiz yüzük 24 saat batarya ömrü sunabilecek. Bluetooth 4.0 destekli cihazın bataryası sadece 22 mAh kapasiteli. Şarj için kablosuz bağlantı yeterli olacak. Basitleştirilmiş model daha ucuz ama tam kapsamlı model 175 dolar. Satışlar başlayınca fiyat 100 dolara inebilecek. Aksilik çıkmazsa dağıtım Nisan ayında başlayacak.
radikal
Etiketler : Android , iOS , Smarty Ring
801865
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama