Sıra 'Akıllı Yüzük'lerde !

Giyilebilir eşyaların devriminde bu kez söz sırası akıllı yüzükte. İşte detayları...
12 Aralık 2013 17:09
Sıra Akıllı Yüzüklerde !
Smarty Ring adı verilen proje hedeflenen mali desteği alabilirse üretim gerçekleşecek. 13 mm genişliğindeki paslanmaz çelikten üretilmiş yüzükte LED ekran, Bluetooth 4.0 bağlantısı ve uyumlu bir akıllı telefon uygulaması yer alıyor. Telefonla eşleşme sağlandıktan sonra yüzüğü kumanda gibi kullanmak ve uyarılar almak mümkün oluyor.
 
Yüzük üstündeki ekranda saat, tarih görülüyor, aramalar kabul ya da ret edilebiliyor, müzik programı kontrol edilebiliyor, telefondaki kamera aktifleştirilebiliyor ve hızlı arama kaydı başlatılabiliyor. Parlayan sembollerle kullanıcıya e-posta, SMS, Facebook, Twitter, Google Hangouts ve Skype değişikliğini bildirebiliyor. İki ayrı saat dilimini destekleyen yüzükte kronometre, geri sayım ve alarm bile var.
 
 
Telefonunuzu bulmak için de kullanabilirsiniz. Akıllı telefon yüzükten 10 metre mesafeye ulaşırsa Smarty Ring sesli uyarı verebiliyor. Android ve iOS işletim sistemleriyle uyumlu olan bu eşsiz yüzük 24 saat batarya ömrü sunabilecek. Bluetooth 4.0 destekli cihazın bataryası sadece 22 mAh kapasiteli. Şarj için kablosuz bağlantı yeterli olacak. Basitleştirilmiş model daha ucuz ama tam kapsamlı model 175 dolar. Satışlar başlayınca fiyat 100 dolara inebilecek. Aksilik çıkmazsa dağıtım Nisan ayında başlayacak.
radikal
Etiketler : Android , iOS , Smarty Ring
695079
Bu haberler ilginizi çekebilir