Şifreli Video Dönemi Başlıyor!

Şifrelenmiş iletişim platformu Signal’in yaratıcısı Whisper Systems, şifreli görüntülü aramayı etkinleştirmek için bir güncelleme yayınladı. Bu sayede video görüşmeleri artık daha güvenli olacak.
15 Mart 2017 09:14
Şifreli Video Dönemi Başlıyor!
Son dönemde WhatsApp gibi popüler mesajlaşma uygulamaları her ne kadar şifrelenmiş yapıya geçiş yapmış olsa da, güvenliği ile ön plana çıkan ciddi alternatifler bulunuyor.
 
Bu alternatiflerden birisi olan ve Open Whisper Systems tarafından geliştirilen Signal uygulaması, uçtan uca şifreleme kullanarak kullanıcıların şifreli mesajlaşma ve sesli görüşmeler gerçekleştirmesini sağlıyor.
 
WhatsApp'ta uçtan uca şifreli mesajlaşmaya geçiş yaparken, Open Whisper Systems ile yaklaşık 6 ay süren bir ortak çalışma gerçekleştirdi.
 
Signal, video görüşme desteğine kavuştu!
 
Yayınlanan yeni güncelleme ile birlikte kullanıcıların uçtan uca şifreli video görüşmeleri gerçekleştirmesine imkan tanıyan Signal, güvenliği ön planda tutan kullanıcıların yine vazgeçilmezi olacak gibi duruyor.
 
 
iOS ve Android işletim sistemleri cihazlar ile uyumlu olan mesajlaşma uygulaması Signal, iOS 10'un sunmuş olduğu CallKit çözümü sayesinde kullanıcıların gelen çağrıları doğrudan kilit ekranından cevaplayabilmesini sağlıyor.
 
Signal Messenger uygulamasını App Store veya Google Play Store'dan indirerek, ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.
 
shiftdelete
582383
Bu haberler ilginizi çekebilir