Sennheiser'dan 50 Bin Dolarlık Kulaklık!

Sennheiser Orpheus, yenilenmiş görünümü ve özellikleriyle, 50 bin dolarlık satış fiyatı ile birlikte tekrardan piyasaya çıkıyor. İşte tüm detaylarıyla yeni Sennheiser Orpheus ...
04 Kasım 2015 16:53
Sennheiserdan 50 Bin Dolarlık Kulaklık!
Ses ve kulaklık denilince akla ilk gelen markalardan olan Sennheiser, 1991 yılında ürettiği Orpheus HE90 modeli kulaklığını 16 bin dolar gibi bir fiyattan satmış ve o dönemde dünyanın en iyisi olarak adlandırılmıştı. 25 yıllık aradan sonra Sennheiser, yeni bir Orpheus kulaklık daha üretip 50 bin dolar gibi dudak uçuklatan bir rakamla piyasaya giriş yapıyor.
 
 
 
Yeni Sennheiser Orpheus!
 
1991 yılında üretilen Orpheus (HE90), o dönemde de sınırlı sayıda sunulmuş. Günümüzde yaklaşık 300 adet bulunan kulaklık, eBay ve benzeri sitelerde değerinin iki katı gibi fiyatlara satılıyor. Alman işçiliğine sahip olan Sennheiser Orpheus, tamamen el yapımı olarak üretiliyor. Tasarımı itibarıyla öyle yanınıza alıp, mobil olarak rahatça kullanabileceğiniz bir kulaklık değil. Daha çok raflarımızı süslemek amaçlı, koleksiyon parçası düzeyinde olan Orpheus, A sınıfı MOS-FET tüplü amplifikatöre sahip. Sağ tarafında bulunan 8 adet DAC (dijital-analog dönüştürücü) ile birlikte 384 kHz örnekleme hızı, mermer gövde, platin kaplı diyaframlar, altın kaplama seramik elektrotlar ve modern tasarım gibi geliştirmeler yeni Orpheus’u, eskisinin bir hayli önüne taşıyor.
 
 
Sennheiser Orpheus’un bu yenilikleri sadece görsellik amaçlı olmayıp, doğru kullanımla birlikte iletkenliği artıma özellikleri kalitenin yükselmesini sağlayabiliyor. Üzerindeki çeviriciler ile de en düşük kalitedeki ses dosyaları, yüksek kaliteli performans sergileyebiliyor.
 
10 yıldır geliştirilmekte olan Sennheiser Orpheus, yenilikleriyle ve geliştirilmiş tasarımıyla 2016 yılının ortasında 50 bin dolarlık fiyat ile piyasaya çıkacak. Ancak aynı 1991 yılında olduğu gibi sınırlı sayıda sunulması beklenen kulaklıktan 250 adetten fazla yapılmayacağı da söyleniyor.
shiftdelete
786518
Bu haberler ilginizi çekebilir