Sennheiser'dan 50 Bin Dolarlık Kulaklık!

Sennheiser Orpheus, yenilenmiş görünümü ve özellikleriyle, 50 bin dolarlık satış fiyatı ile birlikte tekrardan piyasaya çıkıyor. İşte tüm detaylarıyla yeni Sennheiser Orpheus ...
04 Kasım 2015 16:53
Sennheiserdan 50 Bin Dolarlık Kulaklık!
Ses ve kulaklık denilince akla ilk gelen markalardan olan Sennheiser, 1991 yılında ürettiği Orpheus HE90 modeli kulaklığını 16 bin dolar gibi bir fiyattan satmış ve o dönemde dünyanın en iyisi olarak adlandırılmıştı. 25 yıllık aradan sonra Sennheiser, yeni bir Orpheus kulaklık daha üretip 50 bin dolar gibi dudak uçuklatan bir rakamla piyasaya giriş yapıyor.
 
 
 
Yeni Sennheiser Orpheus!
 
1991 yılında üretilen Orpheus (HE90), o dönemde de sınırlı sayıda sunulmuş. Günümüzde yaklaşık 300 adet bulunan kulaklık, eBay ve benzeri sitelerde değerinin iki katı gibi fiyatlara satılıyor. Alman işçiliğine sahip olan Sennheiser Orpheus, tamamen el yapımı olarak üretiliyor. Tasarımı itibarıyla öyle yanınıza alıp, mobil olarak rahatça kullanabileceğiniz bir kulaklık değil. Daha çok raflarımızı süslemek amaçlı, koleksiyon parçası düzeyinde olan Orpheus, A sınıfı MOS-FET tüplü amplifikatöre sahip. Sağ tarafında bulunan 8 adet DAC (dijital-analog dönüştürücü) ile birlikte 384 kHz örnekleme hızı, mermer gövde, platin kaplı diyaframlar, altın kaplama seramik elektrotlar ve modern tasarım gibi geliştirmeler yeni Orpheus’u, eskisinin bir hayli önüne taşıyor.
 
 
Sennheiser Orpheus’un bu yenilikleri sadece görsellik amaçlı olmayıp, doğru kullanımla birlikte iletkenliği artıma özellikleri kalitenin yükselmesini sağlayabiliyor. Üzerindeki çeviriciler ile de en düşük kalitedeki ses dosyaları, yüksek kaliteli performans sergileyebiliyor.
 
10 yıldır geliştirilmekte olan Sennheiser Orpheus, yenilikleriyle ve geliştirilmiş tasarımıyla 2016 yılının ortasında 50 bin dolarlık fiyat ile piyasaya çıkacak. Ancak aynı 1991 yılında olduğu gibi sınırlı sayıda sunulması beklenen kulaklıktan 250 adetten fazla yapılmayacağı da söyleniyor.
shiftdelete
616779
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama