Şeffaf Galaxy Note 8'e Göz Atın!

Samsung'un yeni çıkardığı amiral gemisi Galaxy Note 8'in şeffaf versiyonu bulunmuyor. Ancak ünlü YouTuber kendi çabaları ile Galaxy Note 8'in şeffaf versiyonunu elde ediyor.
12 Eylül 2017 12:08
Şeffaf Galaxy Note 8e Göz Atın!
Piyasaya sürülen akıllı telefonlar genellikle birden fazla renk seçeneğine sahip oluyor. Fakat çoğu zaman bu renk alternatifleri kullanıcıları memnun etmeyi başaramıyor. Kimileri farklı renk alternatifleri ararken, kimileri de şeffaf tasarımlı elektronik cihazlara yöneliyor. Satışa sunulanların dışında bir alternatife erişmek için ise ekstra çaba harcamak gerekiyor.
 
Hatırlayacağınız üzere Note 8 ağustos ayında duyuruldu. Türkiye satış fiyatı 4.999 TL olarak açıklanan cihazın üç farklı renk seçeneği bulunuyor. Bunlar Gece Siyahı, Orkide Grisi ve Altın Sarısı. Peki ya şeffaf bir Samsung Galaxy Note 8 sahibi olmak istiyorsanız? Bu durumda JerryRigEverything’in videosunda tarif ettiği yöntemi izlemek gerekiyor. Ancak ünlü YouTuber baştan uyarıyor: Elinizdeki pahalı bir cihaz. Risk almak istediğinize emin olun.
 
 
Kendine özel bir telefon elde etmek adına harekete geçen ünlü YouTuber işe Note 8‘in arka yüzeyini ısıtarak başlıyor. Zorlu bir sürecin ardından arka panel sonunda çıkıyor. Fakat dikkatsizlik sebebiyle parmak izi okuyucuyu ana karta bağlayan devre kopuyor. Bunun ardından cihazın arka yüzeyinceki gereksiz plastik kısımlar kesiliyor. Bu sayede telefonun devrelerinin daha net görünür hale gelmesi amaçlanıyor. Son olarak cam yüzeydeki boyanın soyulması gerekiyor. Boya seyreltici yardımıyla gerçekleştirilen işlemin ardından telefon yeniden bir araya getiriliyor.
 
JerryRigEverything uzun bir çalışmanın ardından arzu ettiği şeffaf Samsung Galaxy Note 8‘e kavuşuyor. Fakat süreç boyunca pek çok şeyden fedakarlık etmesi gerekiyor. Kendi dikkatsizliğiyle kopan parmak izi okuyucu devresinin yanı sıra cihaz artık suya dayanıklı değil. Toza karşı dayanıklılığın sağlanması için ise ekstra çaba sarf etmek gerekiyor. Dolayısıyla böyle bir projeye oturmadan önce artıları ve eksileri iyi değerlendirmek gerekiyor.
 
 
log
261185
Bu haberler ilginizi çekebilir