Sanal Gerçeklikte Kokulu Dönemi!

VAQSO VR adlı küçük ve harici bir aygıt sayesinde, sanal gerçeklik deneyiminiz sırasında ortamın kokusunu almak mümkün olacak. Peki nasıl olacak işte detaylar.
21 Ocak 2017 11:53
Sanal Gerçeklikte Kokulu Dönemi!
Japonya merkezli BAQSO, sanal gerçeklik (VR) deneyimini bir sonraki adamaya taşımak istiyor. Şirket, VAQSO VR adını verdiği aygıt ile sanal gerçeklik denetiminiz sırasında ortamın kokusunu almanızı sağlayacak!
 
 
VAQSO VR ile sanal gerçeklikte koku dönemi
 
Küçük harici bir aygıt olan VAQSO VR, pazardaki Oculus Rift, PlayStation VR ve HTC Vive gibi birçok sanal gerçeklik başlığına takılabiliyor. Değiştirilebilir kartuşlarda yer alan kokulara yayan ürün böylece, Oyunda örneğin bir silah ateşlediğiniz barut kokusunu almanızı sağlayabiliyor.
 
 
Ürünün şu anki sürümüne beş adede kadar kartuş yüklenebildiği ifade edilirken, gelecekte oyuncuların sanal maceraları için daha fazla koku çeşidinin planlandığı belirtiliyor. VASQSO VR üreticisi, ürünlerinin çok daha geniş uygulamalara sahip olacağı yönünde oldukça ümitli.
 
 
 
 
 
Gelecekteki VAQSO VR nesillerinin daha cazip deneyimler oluşturmak için bir nesneden ne kadar uzak olduğunu bağlı olarak kokuyu artırıp azaltabilmesi de planlar arasında.
 
 
Halen geliştirme aşamasında olduğu söylenen aygıtın bu yıl içerisinde piyasaya sürülmesi planlanmakta.
shiftdelete
454584
Bu haberler ilginizi çekebilir