Samsung'un Yeni Nesil İşlemcisi Exynos 9, Duyuruldu!

Samsung, Exynos 9 işlemcisini Twitter üzerinden yaptığı açıklamada resmi olarak duyurdu. Ayrıntılar haberimizde...
18 Şubat 2017 10:55
Samsungun Yeni Nesil İşlemcisi Exynos 9, Duyuruldu!
Samsung'un geliştirmiş olduğu Exynos işlemcisi hakkında yeni haberler gelmeye devam ediyor. Gelen haberlere göre Samsung, yeni nesil Exynos 9 işlemcisi ile kullanıcıların karşına çıkmaya hazırlanıyor.
 
Samsung Exynos 9 resmi olarak duyuruldu!
 
Yeni nesil Exynos işlemci ile başarıyı hedefleyen Samsung, Exynos 9'u Twitter üzerinden kamuoyuna duyurdu.
 
 
Samsung, Galaxy S7 ve Galaxy Note 7'de hatırlayacağınız üzere Exynos 8890 işlemcisini kullanmıştı. Hızıyla ve performansı ile dikkat çeken Exynos 8890 güzel övgüler almıştı.
 
Bu övgülerin ardından yeni amiral gemisi Galaxy S8'de de yeni nesil Exynos işlemci kullanmayı planlayan Samsung, bu planından vazgeçerek Snapdragon 835 işlemcisi ile geleceğini duyurmuştu.
 
Qualcomm'un yeni nesil işlemcisi Snapdragon 835'i ilk kullanacak akıllı telefon olan Galaxy S8 ile yetkililer oldukça iddialı geliyor.
 
 
 
 
Gelecek nesildeki telefonlarında kullanacağı Exynos işlemciler için çalışmalara başlayan Samsung, Exynos 9'u resmi olarak duyurdu.
 
Bu duyurunun ardından çıkan söylentiler ile beraber, yeni nesil işlemcisinin 10 nanometre üretim sürecini kullanarak üretilmesi tahmin edilmekte.
 
 
Exynos 9 hakkında ortaya çıkan diğer söylentilere göreyse, yeni nesil işlemcide Mali- G71 grafik işlemcisi kullanılacak. Kullanıcılara kaliteli bir performans sunmayı hedefleyen Samsung, rakiplerine karşı oldukça iddialı bir çıkış yapmak istiyor.
 
shiftdelete
48988
Bu haberler ilginizi çekebilir