Samsung'un Yeni Aksesuarı DeX!

Samsung, Galaxy S8'ın yanında tanıtımını yaptığı aksesuarlardan biri de DeX'ti. Aksesuarlar arasında en çok merak edilenlerden biri de DeX'ti. Galaxy S8'i mini bir bilgisayara dönüştüren DeX'e yakından bakalım.
29 Mart 2017 22:08
Samsungun Yeni Aksesuarı DeX!
Uzunca bir bekleyiş, onlarca kez gelen sızdırılmalar derken, yılın en fazla merakla beklenen telefonlarından biri olan Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus resmi olarak tanıtıldı. Tabi Güney Koreli şirket böylesine önemli bir cihazını kuru kuruya tanıtamazdı.
 
Yanında çeşitli aksesuarlar ile de görücüye çıkan Galaxy S8'in en dikkat çeken aksesuarı şüphesiz Samsung DeX. Samsung DeX'in ne olduğunu, ne işe yaradığını kısaca açıklamak gerekirse; DeX, Galaxy S8'inizi masaüstü bilgisayara dönüştürmekte.
 
 
Bilgisayarınızın monitörüne bağladığınız DeX'in telefon yerleştirme ünitesine Galaxy S8'i koyduğunuzda, telefonunuzu bilgisayar monitöründen masaüstü görüntüsü ile kontrol edebilmeniz mümkün. Ayrıca telefonunuzdaki tüm uygulamaları da yine monitör görüntüsü üzerinden kullanabilme imkanınız mevcut.
 
 
Galaxy S8 cihazınızı bir nevi mini bilgisayara dönüştüren DeX, üzerinde bulunan USB girişleri ile de kablolu ya da kablosuz mouse ve klavye desteği de sunarak telefonunuzun monitör üzerindeki kontrol deneyimini bilgisayar düzeyine çıkarmayı başarıyor. Bu girişlerin yanı sıra HDMI girişine de sahip olan DeX, Bluetooth ve Wi-fi bağlantısı ile Ethernet girişine de sahip. Yani ethernet girişini kullanarak DeX ünitesine koyduğunuz Galaxy S8 cihazınızda interneti kullabilmeniz mümkün. Daha açıklayıcı olmak gerekirse DeX, S8'de kablolu internet kullanımanızı da dolaylı olarak sağlıyor. Ayrıca yine DeX üzerinde bulunan USB Type-C portu ile telefonunuzu bağlayıp şarj işlemi de yapabilmektesiniz.
 
 
 
 
Samsung DeX'in fiyatına gelirsek; henüz Türkiye fiyatı konusunda bir bilgilendirme yapılmayan Samsung DeX'in dolar bazında fiyatı 160 dolar olarak karşımıza çıkmakta.
 
webtekno
356418
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama