Samsung'un sanal gerçeklik gözlüğü ortaya çıktı

Galaxy Note 4 ile birlikte tanıtılacağı söylenen sanal gerçeklik cihazı, Samsung'un bu yıl patlatacağı son bomba olacak. İşte Samsung'un sanal gerçeklik gözlüğü ...
16 Ağustos 2014 14:40
Samsungun sanal gerçeklik gözlüğü ortaya çıktı
Sanal gerçeklik denildiği zaman akla ilk gelen cihaz, şüphesiz Oculus Rift oluyor. Fakat şimdilik onu bir kenara bırakalım.
 
 
Neden mi? Çünkü sonunda Samsung'un ürettiği sanal geçeklik cihazı kendisini gösterdi de ondan!
 
 
Bu güne kadar Samsung'un üreteceği giyilebilir sanal gerçeklik cihazı için birbirinden farklı haber ile karşılaştık ama hiçbirisinde ürünün son halini görememiştik. Nitekim ürünün son hali The Verge isimli site tarafından teknoloji dünyasına sızdırıldı.
 
 
Öyle görünüyor kiSamsung bu ürünü, "Project Moonlight" adı altında, IFA'dan hemen önce, 3 Eylül itibariyle görücüye çıkaracak ki aynı tarihte firmanın Galaxy Note 4'ü de açıklaması bekleniyor. Her ne kadar Gear VR olarak adlandırılmış olsa da göründüğü kadarı ile daha ziyade Google'ın Cardboard'ını anımsatıyor. Lensleri sayesinde düz ekranı 3 boyutlu bir görsel şölene dönüştürmek için tasarlanmış durumda ya da en azından öyle olduğu kuvvetle muhtemel.
 
 
Oculus cephesinden gelen bir açıklamaya göreyse, firma çalışanları Samsung'un sanal gerçeklik cihazı ile yakından ilgileniyorlar ama Rift'i üreten ekibin gerçekten de bu cihaz ile ne kadar haşır neşir olduğuna dair henüz hiçbir bilgi verilmedi... Eğer Samsung Project Moonlight ve Note 4'ü aynı etkinlikte gözler önüne serecekse, iki cihaz arasında bir bağlantı olma ihtimalini de unutmamak gerekiyor.
 
 
Anlayacağınız ürün hazır ama ortaya çıkması gereken birçok detay halen gizliliğini koruyor.
radikal
78864
Bu haberler ilginizi çekebilir