Samsung'un Sanal Asistanı Bixby!

Samsung, sanal asistanı olan Bixby'i resmen açıladı. Galaxy S8 ile kullanılmaya başlayacak olan Bixby, yeni cihazlarla da çalışacak!
21 Mart 2017 12:07
Samsungun Sanal Asistanı Bixby!
Samsung uzun süredir gündemde olan sanal asistan Bixby'i resmen açıkladı. Galaxy S8'in en önemli özelliklerinden biri olan Bixby, Samsung'un bundan sonraki bir çok ürününde yer alarak kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlayacak.
 
Diğer sanal asistanlardan farklı olacak!
 
Samsung, Bixby'nin Siri ve Cortana gibi sanal asistanlardan farklı olacağını ve uygulamalara derinden entegre olacağını söyledi. Bixby, yalnızca bir kaç seçili görev yerine, bir uygulamanın geleneksel dokunmatik komutları kullanarak gerçekleştirebildiği hemen hemen her görevi destekleyebilecek.
 
 
Kullanıcılar Bixby desteği olan bir uygulamayı kullanırken kolayca Bixby'e ulaşabilecekler. Uygulama içinde dokunmatik yada sesli olarak Bixby ile etkileşime geçilebilecek. Samsung, Bixby'nin eksik bilgi içeren komutları bile anlayarak görevini en iyi şekilde yerine getireceğini belirtiyor. 
 
Bixby, Galaxy S8'in sol tarafında özel bir düğmeye sahip olacak. Böylece telefonun kullanımı kesintiye uğramadan kolayca Bixby'e erişim sağlanabilecek.
 
Bixby başlangıçta Galaxy S8'e özel olacak ve on adet uygulama ile sınırlı olacak. Daha sonra ise üçüncü parti uygulamalara açılacak. Samsung, Bixby'i yavaş yavaş diğer akıllı telefonlarına, TV'lere, giyilebilir cihazlara ve klima gibi diğer ürünlerine de entegre edecek.
 
shiftdelete
653400
Bu haberler ilginizi çekebilir