Samsung'un bu teknolojisi inanılmaz!

Samsung, Wonder Material ile mobil dünyayı yeniden şekillendirecek. Yeni bulunan Wonder Material, hem dayanıklılığıyla hem esnekliği ile inanılmaz!
07 Nisan 2014 15:43
Samsungun bu teknolojisi inanılmaz!

Samsung ile Apple arasında mobil patenetler ile ilgili davalar sürerken Samsung bu kez öyle bir açıklama yaptıki tüm dünyanın gözü bir anda Samsung cephesine döndü. Akıllı telefonların sağlamlığı ve malzeme kalitesi son zamanlarda en çok konuştuğumuz konuların başında geliyor. Özellikle Samung ürünlerin malzeme kalitesi yada kalitesizliği ile ilgili hem sektör çalışanları hemde tüketiciler büyük firmayı acımasızca eleştiryorlar.

 

Samsuıng ise bu eleştirilere "plastiğin daha hafif, daha ince ve daha ucuz" olduğunu söyleyerek eleştirilere göğüs geriyor ama Samsung tarafından yapılan açıkllamaya göre bu elemnet telefonlarda ve giyilebilir cihazlarda kullanılırsa tüm eleştirilerin sonu geleceğini söyleyebilriiz.

 

Yeni bulunan elementin adına Samsung Wonder Material diyor. Bu materyalin bir kağıttan tam bir milyon kat daha ince olduğu dile getirilirken Graphen tarzı dizilim ile (yani karbon atomunun bal peteği örgülü yapılarından bir tanesine verilen isim) bu materyalin yüksek bükülebilirlik ve çelikten çok daha güçlü bir yapıya ulaşabilceği öngörülüyor.

 

İşte Graphen yapısı

 

 

 

 

Bu materyalin cep telefonlarında ve giyilebilir cihazlarda kullanılıp kullanılmayacağını önümzdeki yıllarda göreceğiz ama bu materyalin en önemli özelliği sağlamlığ ve bükülebilirliği değil.

 

İşlemcilerin içinde hareket eden elektronların hareket kabiliyetleri ve hızı işlemcinin altında kullanılan silikon katman tarafından sağanır. Wonder Material ise normal bir silikona göre tam 100 kata kadar daha fazla elektron haretketi sağlayabiliyor. İşte bunun sayesinde daha güçlü işlemcilerin ve yüksek hız sağlayan fiber kabloların çağ atlayacağını söyleyebiliriz. 

Etiketler : Graphen , Samsung
829529
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama