Samsung'un bu teknolojisi inanılmaz!

Samsung, Wonder Material ile mobil dünyayı yeniden şekillendirecek. Yeni bulunan Wonder Material, hem dayanıklılığıyla hem esnekliği ile inanılmaz!
07 Nisan 2014 15:43
Samsungun bu teknolojisi inanılmaz!

Samsung ile Apple arasında mobil patenetler ile ilgili davalar sürerken Samsung bu kez öyle bir açıklama yaptıki tüm dünyanın gözü bir anda Samsung cephesine döndü. Akıllı telefonların sağlamlığı ve malzeme kalitesi son zamanlarda en çok konuştuğumuz konuların başında geliyor. Özellikle Samung ürünlerin malzeme kalitesi yada kalitesizliği ile ilgili hem sektör çalışanları hemde tüketiciler büyük firmayı acımasızca eleştiryorlar.

 

Samsuıng ise bu eleştirilere "plastiğin daha hafif, daha ince ve daha ucuz" olduğunu söyleyerek eleştirilere göğüs geriyor ama Samsung tarafından yapılan açıkllamaya göre bu elemnet telefonlarda ve giyilebilir cihazlarda kullanılırsa tüm eleştirilerin sonu geleceğini söyleyebilriiz.

 

Yeni bulunan elementin adına Samsung Wonder Material diyor. Bu materyalin bir kağıttan tam bir milyon kat daha ince olduğu dile getirilirken Graphen tarzı dizilim ile (yani karbon atomunun bal peteği örgülü yapılarından bir tanesine verilen isim) bu materyalin yüksek bükülebilirlik ve çelikten çok daha güçlü bir yapıya ulaşabilceği öngörülüyor.

 

İşte Graphen yapısı

 

 

 

 

Bu materyalin cep telefonlarında ve giyilebilir cihazlarda kullanılıp kullanılmayacağını önümzdeki yıllarda göreceğiz ama bu materyalin en önemli özelliği sağlamlığ ve bükülebilirliği değil.

 

İşlemcilerin içinde hareket eden elektronların hareket kabiliyetleri ve hızı işlemcinin altında kullanılan silikon katman tarafından sağanır. Wonder Material ise normal bir silikona göre tam 100 kata kadar daha fazla elektron haretketi sağlayabiliyor. İşte bunun sayesinde daha güçlü işlemcilerin ve yüksek hız sağlayan fiber kabloların çağ atlayacağını söyleyebiliriz. 

Etiketler : Graphen , Samsung
629102
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Razerın Yeni Kablosuz Faresi; Lancehead!

  Razer'ın Yeni Kablosuz Faresi; Lancehead!

  Razer, yeni kablosuz oyuncu faresi Lancehead'i tanıttı. Peki Razer'in yeni kablosuz faresi Lancehead'in özellikleri neler, buyurun birlikte bakalım.
 • Uygun Fiyatlı Xiaomi Mi VR Play 2 Piyasaya Çıkıyor!

  Uygun Fiyatlı Xiaomi Mi VR Play 2 Piyasaya Çıkıyor!

  Xiaomi'nin yeni sanal gerçeklik gözlüğü Mi VR Play 2 piyasaya çıkıyor. Oldukça uygun fiyatlı olma özelliği dikkatleri üzerine çeken Mi VR Play 2'in özelliklerine ve fiyatına birlikte bakalım.
 • Xiaomi, Yeni VR Aksiyon Kamerası YI 4K+ı Tanıttı!

  Xiaomi, Yeni VR Aksiyon Kamerası YI 4K+'ı Tanıttı!

  Xiaomi, CES 2017'de duyurduğu yeni VR aksiyon kamerası YI 4K+'ı tanıttı. 4K ile 60 FPS anı yakalayabilen VR sınıfı kamera, oldukça iddialı görünüyor...
 • Samsungun Yeni Aksesuarı DeX!

  Samsung'un Yeni Aksesuarı DeX!

  Samsung, Galaxy S8'ın yanında tanıtımını yaptığı aksesuarlardan biri de DeX'ti. Aksesuarlar arasında en çok merak edilenlerden biri de DeX'ti. Galaxy S8'i mini bir bilgisayara dönüştüren DeX'e yakından bakalım.
 • İşte Samsung Gear 360(2017)!

  İşte Samsung Gear 360(2017)!

  Samsung, Galaxy S8'in yanında yeni aksesuarlarını da tanıttı. Onlardan bir de Gear 360 kamerasının 2017 model versiyonu. İşte Gear 360 ile ilgili tüm detaylar...
 • Logitech UE Wonderboom!

  Logitech UE Wonderboom!

  Logitech UE Wonderboom kablosuz hoparlör tanıtıldı. Logitech'in suya dayanıklı yeni kablosuz hoparlörü, 360 derece ses verebilme özelliğine sahip. İşte Wonderboom'um fiyatı ve özellikleri...
 • Asus ROG, Strix Oyuncu Bilgisayarını Duyurdu!

  Asus ROG, Strix Oyuncu Bilgisayarını Duyurdu!

  Asus Republic of Gamers, Strix GD30 masaüstü oyuncu bilgisayarını duyurdu. İşte Strix GD30'un tüm detayları...
 • Samsungdan Müthiş Cep Saati!

  Samsung’dan Müthiş Cep Saati!

  Samsung’dan müthiş cep saati konsepti! İşte o görüntüler...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama