Samsung'un Batarya Fabrikasında Yangın Paniği!

Samsung Grubu’nun bataryalarını üreten partner firma olan Samsung SDI’ın üretim tesislerinde bir yangın çıktı.
09 Şubat 2017 11:45
Samsungun Batarya Fabrikasında Yangın Paniği!
Samsung bir yandan Galaxy Note 7 modelinde yaşadığı batarya faciasının izlerini silmek için çalışmalarına devam ederken, diğer yandan yeni amiral gemisi Galaxy S8'i duyurmaya hazırlanıyor.
 
Son günlerde akıllı telefon pazarının odak noktası haline gelen Galaxy S8 modeli için çalışmalarına hız kesmeden devam eden Samsung, maalesef talihsiz bir olay ile karşı karşıya kaldı.
 
Galaxy Note 7 bataryalarını üreten fabrikada yangın çıktı!
 
Bloomberg tarafından yayınlanan habere göre, Çin'in Tianjin kentinde yer alan ve Galaxy Note 7 modelinde kullanılan bataryaların üretildiği Samsung SDI fabrikasında yangın çıktı.
 
 
Şirket için batarya üretimi gerçekleştiren Samsung SDI'nin yetkilisi Shin Yong-doo, fabrikada medyana gelen yangını doğrularken kısa bir süre içerisinde kontrol altına alınan yangına 19 itfaiye aracının ve 110 itfaiyecinin müdahele ettiği açıklandı.
 
 
Yangının atık deposunda meydana gelmesi ve batarya üretim hattına herhangi bir zarar vermemiş olması, Samsung açısından sevindirici bir haber oldu. 
 
Ayrıca aşağıda yer alan linke tıklayarak, Samsung'un batarya konusunda tüketicilerin güvenini kazanmak için geliştirdiği yeni batarya test aşamaları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
 
shiftdelete
171175
Bu haberler ilginizi çekebilir