Samsung'dan Windows 10 Tablet

Samsung yeniden Windows'lu tabletler üretmeye mi başlıyor? İşte Samsung'dan 12 inçlik Windows 10 tablet iddiaları...
21 Ağustos 2015 14:58
Samsungdan Windows 10 Tablet
Samsung, daha önce Ativ markası altında birkaç adet Windows'lu tableti piyasaya çıkarmıştı. Galaxy markasını Android ile özdeşleştiren şirket, Windows'lu cihazları için Ativ markasını tercih etmiş ancak uzun süredir bu marka için yeni ürün çıkarmamıştı.
 
 
Samsung, Windows 10'lu bir tableti piyasaya çıkaracak
 
Gelen bilgilere göre Samsung, yeniden Windows'lu cihazlar üretmeye başlayacak. İlk olarak şirketin bu yılın sonlarında 12 inç ekran boyutunda Windows 10'lu bir tableti piyasaya süreceği iddia edildi.
 
Cihazın özelliklerinden bazılarının Super AMOLED ekran, 14 nm Intel Core M işlemci ve 4 GB RAM olacağı söylendi. Bunun yanında tabletin S-Pen ile geleceği, 6.2 mm kalınlığa ve 600 gram ağırlığa sahip olacağı ifade ediliyor.
 
Super AMOLED ekrana sahip olacağı söylenen Windows 10'lu tabletin ekran çözünürlüğüne dair bir bilgi gelmedi. Büyük ihtimalle yüksek bir çözünürlük ile gelecek olan tabletin ekranı, 2,560x1,600 veya 3,840x2,400 piksel çözünürlüğe sahip olacak.
 
Samsung imzasına sahip Windows 10'lu bir tablet görmek güzel olacaktır ancak gelen bilgilerin henüz söylenti aşamasında olduğunu hatırlatalım. Eğer Samsung gerçekten böyle bir cihazı üretiyorsa yakında cihazla ilgili yeni bilgiler gelecektir.
shiftdelete
Etiketler : Samsung , tablet , Windows , Windows 10
639038
Bu haberler ilginizi çekebilir