Samsung'dan Katlanabilir Ekran Patenti

Samsung, yeni bir katlanabilir ekran patenti aldı. Görünen o ki yakında telefonlarımızı katlayıp cebimize koyabileceğiz. İşte yepyeni bir katlanabilir ekran patenti ve detayları...
25 Mart 2016 18:34
Samsungdan Katlanabilir Ekran Patenti
Akıllı telefon sektörünün lider markalarından olan Samsung, kavisli ekranlarda oldukça iyi bir konuma sahip. Kendini her geçen gün daha da geliştiren Samsung, şimdi ise yepyeni bir katlanabilir ekran patenti daha aldı.
 
 

 
 
Katlanabilir telefonlar geliyor!
 
Ekran teknolojileri konusunda başarılı bir konuma sahip olan Samsung, katlanabilir ekran konusunda çalışmalara devam ediyor. 
 
Firmanın aldığı son patent ise katlayıp cebimize koyabileceğiz telefonları yakında piyasada görebileceğimize işaret ediyor.
 
Bu konuda bir çok patenti bulunan Samsung’un son patentinde dikkat çeken detay ise sadece ekran olarak değil bileşenlerinde katlanabilir yapıda olması. Zira katlanabilir telefonlar için en büyük engel cihazın iç tasarımının sabit olmasıydı.
 
 

 
Geçtiğimiz yıllara kıyasla katlanabilir ekran konusunda oldukça uzun bir yol alan Samsung, bu teknolojide sona yaklaşmış gibi gözüküyor.
 
Henüz katlanabilir telefonların ne zaman piyasaya çıkacağına dair bir bilgi mevcut değil. Ancak Samsung’un geçtiğimiz yıllarda yaptığı açıklamalara göre 2016 yılı bitmeden katlanabilir telefonları görebilmemiz mümkün.
 
Umarız Samsung bu konuda bizlere bir sürpriz yapar ve bu yıl sonlarında katlanabilir ekrana sahip modellerini duyurur.
shiftdelete
110479
Bu haberler ilginizi çekebilir