Samsung'dan "Çerçevesiz Ekran"(Infinity Display)!

Samsung'un Mart ayında resmi olarak tanıtımını yapacağı Galaxy S8 ile ilgili patent aldığı ortaya çıktı. Samsung'un Galaxy S8 için almış olduğu patente göre neredeyse çerçevesiz ekranı bulunacak olan bu teknolojinin adı 'Infinity Display' olacak.
04 Mart 2017 23:36
Samsungdan "Çerçevesiz Ekran"(Infinity Display)!
Samsung'un yeni amiral gemisinin resmi olarak tanıtılmasına bir aylık bir süre kaldı ve cihaz hakkındaki dedikoduların ardı arkası kesilmiyor. Fakat bu kez ortada bir dedikodu değil, gerçekten de Samsung kanadından gelen bir haber var.
 
 
Infinity Display nedir?
 
Zira Samsung, Galaxy S8'de kullanacağı ekran için Infinity Display (Sonsuz Ekran diyebiliriz.) adında bir patent aldı. Bu patentle birlikte cihazın aşağıda görebileceğiniz görselde olduğu gibi, gövdeyi bir uçtan bir uca kadar kaplayan ekranla üretileceği de kesinleşti gibi.
 
USPTO yani United States Patent and Trademark Office'e yapılan patent başvurusu görsel olarak ortaya çıkarılmadı ama bunun temel sebebinin oldukça açık olduğunu söyleyebiliriz.
 
 
Samsung, 29 Mart tarihinde resmi olarak tanıtacağı Galaxy S8 ile ilgili daha fazla bilgi vermemek adına bu patentin kapalı kapılar ardında kalmasını istiyor gibi görünüyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz haftalarda yukarıdaki görsel de olmak üzere birçok sızıntı yaşanmış ve teknik detaylardan bazıları da ortaya çıkmıştı.
 
shiftdelete
302638
Bu haberler ilginizi çekebilir