Samsung'da Parmak İzi Okuyucu Dönemi Başlıyor

Günümüzde genelde pahalı telefonların sahip olduğu parmak izi okuma özelliği, Samsung’un tüm modellerine de geliyor! İşte detaylar...
19 Kasım 2015 16:25
Samsungda Parmak İzi Okuyucu Dönemi Başlıyor
Apple’ın iPhone 5s ile hayatımıza soktuğu parmak izi okuyucusu kısa sürede akıllı telefon pazarının aranan özelliklerinden biri haline gelmişti.
 
Birçok akıllı telefon üreticisi parmak izi okuyucu sensör özelliğini üst düzey telefonlarında kullanma kararı almış, giriş ve orta seviye olarak tabir ettiğimiz segmentteki telefonlar ise bu özellikten mahrum bırakılmıştı.
 
Geçtiğimiz gün ortaya çıkan bir söylentide, Samsung’un parmak izi okuyucusu özelliğini giriş ve orta  seviye olarak tabir edilen modellerine de getirme kararı aldığı iddia edildi.
 
 
Samsung Pay, bu proje ile yaygınlaşacak
 
Samsung’un bunu yapmasındaki ana neden olarak Samsung Pay özelliğinin yaygınlaştırılmak istenmesi gösterildi.
 
Samsung’un akıllı telefon pazarındaki ana hacmini giriş ve orta segmentteki telefonların oluşturduğu, bu yüzden Samsung Pay’in yaygınlaşması için parmak izi okuyucu sensörün yeni çıkacak olan ucuz fiyatlı Samsung modellerinde de kullanılması kararlaştırılmış durumda.
 
Bu iddialar doğru olsa da olmasa da gelişen teknoloji sayesinde zaten 1-2 sene içerisinde şimdiki amiral gemilerinde gördüğümüz özellikleri, orta segment telefonlarda göreceğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz.
 
Tabi Samsung’un bu konuda önce davranıp, diğer firmalara örnek olması Güney Koreli üreticinin lehine olacaktır.
shiftdelete
741853
Bu haberler ilginizi çekebilir