Samsung'da Parmak İzi Okuyucu Dönemi Başlıyor

Günümüzde genelde pahalı telefonların sahip olduğu parmak izi okuma özelliği, Samsung’un tüm modellerine de geliyor! İşte detaylar...
19 Kasım 2015 16:25
Samsungda Parmak İzi Okuyucu Dönemi Başlıyor
Apple’ın iPhone 5s ile hayatımıza soktuğu parmak izi okuyucusu kısa sürede akıllı telefon pazarının aranan özelliklerinden biri haline gelmişti.
 
Birçok akıllı telefon üreticisi parmak izi okuyucu sensör özelliğini üst düzey telefonlarında kullanma kararı almış, giriş ve orta seviye olarak tabir ettiğimiz segmentteki telefonlar ise bu özellikten mahrum bırakılmıştı.
 
Geçtiğimiz gün ortaya çıkan bir söylentide, Samsung’un parmak izi okuyucusu özelliğini giriş ve orta  seviye olarak tabir edilen modellerine de getirme kararı aldığı iddia edildi.
 
 
Samsung Pay, bu proje ile yaygınlaşacak
 
Samsung’un bunu yapmasındaki ana neden olarak Samsung Pay özelliğinin yaygınlaştırılmak istenmesi gösterildi.
 
Samsung’un akıllı telefon pazarındaki ana hacmini giriş ve orta segmentteki telefonların oluşturduğu, bu yüzden Samsung Pay’in yaygınlaşması için parmak izi okuyucu sensörün yeni çıkacak olan ucuz fiyatlı Samsung modellerinde de kullanılması kararlaştırılmış durumda.
 
Bu iddialar doğru olsa da olmasa da gelişen teknoloji sayesinde zaten 1-2 sene içerisinde şimdiki amiral gemilerinde gördüğümüz özellikleri, orta segment telefonlarda göreceğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz.
 
Tabi Samsung’un bu konuda önce davranıp, diğer firmalara örnek olması Güney Koreli üreticinin lehine olacaktır.
shiftdelete
931537
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
 • Galaxy S8 Plusın Ekran Ücreti!Galaxy S8 Plus'ın Ekran Ücreti!
  Galaxy S8 Plus'ın ekranı kırıldığı zaman değiştirmenin de bir maliyeti olacak. İşte Galaxy S8 Plus'ın ekran değişim ücreti.
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!
  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri,…
 • Xiaomi Mi 6 Çıktığı Anda Tükendi!Xiaomi Mi 6 Çıktığı Anda Tükendi!
  Xiaomi Mi 6, Çin'de satışa çıktı. Xiaom'nin yeni amiral gemisi Mi 6, satışa çıktığı anda saniyeler içinde tükendi!
 • iPhone 8in Kalıbı Ortaya Çıktı!iPhone 8'in Kalıbı Ortaya Çıktı!
  Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 8 hakkında sızıntılar durmak bilmiyor. Bugün iPhone 8'in kasa kalıbı olduğu iddia edilen yeni bir görüntü ortaya…
 • Beyaz iPhone 8 Konseti Ortaya Çıktı!Beyaz iPhone 8 Konseti Ortaya Çıktı!
  Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8 ile ilgili yeni konsept videosu yayınlandı. Konsept videosunda beyaz iPhone, oldukça güzel görünüyor.
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama