Samsung'da Parmak İzi Okuyucu Dönemi Başlıyor

Günümüzde genelde pahalı telefonların sahip olduğu parmak izi okuma özelliği, Samsung’un tüm modellerine de geliyor! İşte detaylar...
19 Kasım 2015 16:25
Samsungda Parmak İzi Okuyucu Dönemi Başlıyor
Apple’ın iPhone 5s ile hayatımıza soktuğu parmak izi okuyucusu kısa sürede akıllı telefon pazarının aranan özelliklerinden biri haline gelmişti.
 
Birçok akıllı telefon üreticisi parmak izi okuyucu sensör özelliğini üst düzey telefonlarında kullanma kararı almış, giriş ve orta seviye olarak tabir ettiğimiz segmentteki telefonlar ise bu özellikten mahrum bırakılmıştı.
 
Geçtiğimiz gün ortaya çıkan bir söylentide, Samsung’un parmak izi okuyucusu özelliğini giriş ve orta  seviye olarak tabir edilen modellerine de getirme kararı aldığı iddia edildi.
 
 
Samsung Pay, bu proje ile yaygınlaşacak
 
Samsung’un bunu yapmasındaki ana neden olarak Samsung Pay özelliğinin yaygınlaştırılmak istenmesi gösterildi.
 
Samsung’un akıllı telefon pazarındaki ana hacmini giriş ve orta segmentteki telefonların oluşturduğu, bu yüzden Samsung Pay’in yaygınlaşması için parmak izi okuyucu sensörün yeni çıkacak olan ucuz fiyatlı Samsung modellerinde de kullanılması kararlaştırılmış durumda.
 
Bu iddialar doğru olsa da olmasa da gelişen teknoloji sayesinde zaten 1-2 sene içerisinde şimdiki amiral gemilerinde gördüğümüz özellikleri, orta segment telefonlarda göreceğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz.
 
Tabi Samsung’un bu konuda önce davranıp, diğer firmalara örnek olması Güney Koreli üreticinin lehine olacaktır.
shiftdelete
418322
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • iOS 10.3.2 Beta Yayınlandı!

  iOS 10.3.2 Beta Yayınlandı!

  Bir anda cihazları güncelleme bombardımanını tutan Apple, geliştiriciler için 10.3.2 Beta 1 sürümü yayınlandı! Peki yeni beta güncellemesi ile neler geliyor? İşte ayrıntılar...
 • HTC U (Ocean) Geliyor!

  HTC U (Ocean) Geliyor!

  HTC'nin dokunmatik çerçeveye sahip yeni amiral gemisi HTC U (Ocean) yakın bir zamanda piyasaya çıkacak! İşte yeni amiral gemisi ile ilgili detaylar...
 • Huawei P10 İçin Güncelleme!

  Huawei P10 İçin Güncelleme!

  Huawei'nin yeni amiral gemisi Huawei P10 için ilk güncelleme yayınlandı! Bakalım yeni güncelleme ne gibi yenilikler sunuyor.
 • Xperia X Ultranın Konsept Görüntüleri!

  Xperia X Ultra'nın Konsept Görüntüleri!

  Sony Xperia X Ultra'nın konsept görüntüleri ortaya çıktı. İşte o dikkat çekici görüntüler...
 • LG G6nın Fiyatı Bir Ülkede Daha Belli Oldu!

  LG G6'nın Fiyatı Bir Ülkede Daha Belli Oldu!

  LG G6'nın fiyatı bir çok ülkede belli olmaya başladı. Güney Kore, Malezya ve Avustralya'dan sonra bir ülkede daha G6'nın fiyatı netleşti. İşte LG G6'nın fiyatı...
 • Altın Kaplama Huawei P10!

  Altın Kaplama Huawei P10!

  Huawei'den 24 ayar altın kaplama akıllı telefon; Huawei P10. Peki özel işlemesi ve altın kaplaması olan P10'un fiyatını ne kadar?
 • Moto X 2017 Çalışırken Görüntülendi!

  Moto X 2017 Çalışırken Görüntülendi!

  Lenovo'nun orta sınıf akıllı telefonu Moto X 2017, çalışırken görüntülendi. İşte Moto X'in görüntüleri ve özellikleri...
 • HTC One A9, Android 7.0 Nougata Kavuştu!

  HTC One A9, Android 7.0 Nougat'a Kavuştu!

  HTC One A9 için Android 7.0 Nougat güncellemesine nihayet geldi. Avrupa'daki cihazlara gelen yeni güncelleme uzun süredir bekleniyordu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama