Samsung'a saç baş yolduran telefon

Samsung'un umut bağladığı Tizen mobil platformu, daha ortaya çıkmadan başarısızlığa doğru sürükleniyor.
06 Şubat 2014 11:51
Samsunga saç baş yolduran telefon
Samsung'un yeni girişimi Tizen'i kullanan ceplerin Japonya'nın NTT Docomo mobil taşıyıcısı tarafından Ocak ayında satışa sunulması bekleniyordu. Ancak Şubat'a gelmemize rağmen Tizen'li akıllı ceplerden haber yok. Wall Street Journal'ın raporuna göre Docomo, yeni platformun yeterince ilgi görmediğini düşündüğünden planlarını askıya almış durumda.
 
NTT Docomo başkanı Kauro Kato, herkese açık olarak yaptığı açıklamada Tizen'in "çok önemli" olduğunu ve bu önemini koruduğunu, ancak Docomo'nun "çıkışa karar vermek üzere global pazar trendlerini izlediğini" söyledi.
 
Samsung'un işletim sistemi, diğer operatörlerde de sıkıntılı zamanlar geçiriyor. Fransız operatörOrange SA da Tizen'li cihazını Ocak'ta tanıtmayı planlıyordu. Ancak bir Orange yetkilisi, WSJ'ye yaptığı açıklamada Tizen'in henüz bekledikleri kadar olgunlaşmadığını söyledi.
 
 
Samsung, platformu MWC 2014'te göstererek onu dünyaya daha iyi tanıtmayı planlıyor. Samsung Zeq 900 ve ZTE Geek'in Güney Koreli firmanın göstereceği ceplerin arasında olması bekleniyor.
hurriyet
Etiketler : cep telefonu , Samsung , Tızen
878660
Bu haberler ilginizi çekebilir